2024. gada 2. jūnijs

Kristus Vissvētākās Miesas un Asins svētki

Vadlīnija: Tās ir derības asinis, ko Kungs ir noslēdzis ar jums, pamatojoties uz visiem šiem vārdiem .

Ievads:Šodien ar universālo Baznīcu svinam Jēzus Kristus Vissvētākās Miesas un Asins svētkus. Mozus sacīja tautai: “Šīs ir derības asinis, ko Kungs ir noslēdzis ar jums saskaņā ar visiem šiem saviem vārdiem." Tas ir pravietojums par vārdiem, kurus Jēzus Jaunajā Derībā izrunās: "Tās ir Manas derības asinis”. Ja Vecajā Derībā Mozus upurē Dievam dzīvnieku asinis, tad Jaunajā Derībā Jēzus pats upurē savu dzīvību par mums. Apcerēsim šo lielo Euharistijas noslēpumu un pielūgsim Jēzus klātbūtni šajā lielajā sakramentā.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, Tu esi dzīvības Maize, apžēlojies par mums.

Kristu, Tu dod mums Tavu Miesu un Tavas Asinis, apžēlojies par mums.

Kungs, Tu esi mūžīgā dzīve, apžēlojies par mums.

I lasījums no Izceļošanas grāmatas 2 Moz 24, 3-8

Mozus, sekojot Dieva pavēlei, kā upuri Dievam upurē divpadsmit Izraēla cilšu dzīvnieku asinis. Tā ir derība, ko Dievs nodibināja ar savu tautu, un visi cilvēki ir aicināti būt uzticīgi šai jaunajai derībai.

Psalms116B

II lasījums no vēstules Ebrejiem 9, 11-15

Jēzus ir Starpnieks starp Dievu un Viņa tautu. Viņš ir Tas, kas piepildīja visu, kas rakstīts Rakstos. Viņš ir Jaunā derība, kas noslēgta nevis ar vēršu asinīm, bet gan ar Jēzus asinīm, kas par mums upurētas pie krusta.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Marks 14, 12...26

Evaņģēlijs mums rāda Jēzus pēdējās vakariņas ar apustuļiem. Viņš nodibina Jauno derību visiem laikiem: šī ir Mana miesa, šīs ir Manas asinis, kas par jums upurētas. Mēs esam Jaunās derības tauta, mēs esam aicināti svinēt Euharistiju, lielo noslēpumu, Dieva klātbūtni mūsu vidū. Pielūgsim un priecāsimies!

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Jēzu, maize no debesīm, kas mums tiek piedāvāta:

Tu esi mūsu vienotība, Tu esi augšāmcēlies mūsu labā.

Viņa ciešanu naktī,

Jēzus lauza maizi:

Ņemiet un ēdiet to,

upuris ir par jums.

Mises noslēgums un vadlīnija

Dosimies pasaulē un sludināsim ar mīlestību, ka Jēzus ir vienmēr ar mums Euharistijas sakramentā!

2024. gada 7. jūnijs

VISSVĒTĀ JĒZUS SIRDS, svētki(Priesteru svētdarīšanas diena)

Vadlīnija: “Dievs ir mana pestīšana, es esmu paļāvības pilns un nebīstos, jo Dievs ir mans stiprums un mana slavas dziesma.” (Jes 12, 2)

Ievads

Svinēt Vissvētās Jēzus Sirds svētkus nozīmē svinēt Dieva bezgalīgās mīlestības, Viņa bezgalīgās žēlsirdības svētkus. Ļausim sevi aptvert Kristus sirdij, kas ir pilna maiguma pret katru no mums un visu cilvēci. Mīlēsim tā, kā Jēzus mūs mīlēja līdz galam.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, kas esi labvēlīgs, apžēlojies par mums.

Kristu, lēnprātīgs un pazemīgu sirdi, apžēlojies par mums.

Kungs, patiesība un dzīvība, apžēlojies par mums.

I lasījums no pravieša Osejas grāmatas 11, 1.3-4.8c-9

Pravietis Oseja mums parāda Dieva maigo mīlestību pret mums, žēlsirdīgo mīlestību, kas mūs neatstāj arī visgrūtākajos dzīves brīžos. Dievs vienmēr ir mums līdzās un piedāvā mums Savu roku, lai rūpētos par mums.

Psalms Jes 12

II lasījums no Svētā Pāvila Vēstules Efeziešiem3, 8-12.14-19

Svētais Pāvils, kurš piedzīvoja Dieva žēlsirdīgo mīlestību pret sevi – no Dieva ienaidnieka viņš kļuva par tautu apustuli –, tagad parāda mums Viņa mīlestību pret Kristu. Viņš aicina mūs krist ceļos Viņa priekšā, jo Viņš ir mūsu dzīves, mūsu pestīšanas Kungs.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Jānis 19, 31-37

No pārdurtās Kristus sirds nāca asinis un ūdens. Jēzus izlēja visas savas asinis par mums līdz pēdējam pilienam. Viņš atdeva savu dzīvību par mums. Asinis un ūdens – Kristības un Euharistijas sakramentu zīmes. No Kristus sirds nāk pilnīga mīlestība pret Baznīcu, pret katru no mums. Ļausimies Kristus mīlestībai.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Es veltīju un atdodu mūsu Kunga Jēzus Kristus Vissvētākajai Sirdij savu personu, savu dzīvību, savus darbus, savas grūtības un ciešanas, lai nākotnē es pilnīgi atdotos dievišķās Sirds mīlestībai un tās godināšanai.

Mana nopietnā un neatsaucamā apņemšanās ir piederēt tai pavisam, darīt visu aiz mīlestības pret viņu un no visas sirds atteikties no visa, kas nepatiktu Jēzus dievišķajai Sirdij. — Tādēļ es izvēlējos Tevi, Vissvētākā Sirds, par savas mīlestības vienīgo priekšmetu, par savas dzīvības aizsargātāju, par savas pestīšanas drošību, par atbalstu savā vājumā un par visas savas dzīves gandarīšanas upuri. Tu, maiguma un žēlastības pilnā Sirds, esi man drošs patvērums arī manā nāves stundā, esi mana attaisnotāja Dieva priekšā un novērs no manis Viņa taisnīgo dusmu sodu. Tu, mīlestības pilnā Sirds, uz Tevi es lieku visu savu cerību. Sava ļaunuma dēļ es bīstos visa, bet ar Tavu žēlastību es ceru uz visu. Iznīcini manī visu, kas Tev nepatiktu, vai Tev pretotos. Lai Tava svētā mīlestība tik dziļi iespiežas manā sirdī, ka es nekad Tevis neaizmirstu un nekad netiktu no Tevis atšķirts. Dievišķā Sirds, Tavas bezgalīgās žēlsirdības dēļ, es Tevi, lūdzu, dari, lai mans vārds tiktu ierakstīts Tevī, jo Tavā kalpošanā es gribu dzīvot un mirt. Āmen. (Sv. Margarita Alakoka)

Mises noslēgums un vadlīnija

Ar prieku izplatīsim Jēzus Sirds mīlestību!

2024. gada 9. jūnijs

Parastā liturģiskā laika 10. svētdiena,Psaltērija II nedēļa

Vadlīnija: Dievs ir ļoti žēlīgs un labvēlīgs.

Ievads:Šīsdienas liturģija mūs aicina pārveidoties, sekot Kristum un izpildīt Dieva gribu, paļauties ne uz saviem spēkiem, bet uz Dievu.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, mans Dievs, apžēlojies par mums.

Kristu, mans Brāli, apžēlojies par mums.

Kungs, žēlastības avots, apžēlojies par mums.

I lasījums no 1. Radīšanas grāmatas3, 9-15

Radīšanas grāmata par Dieva dialogu ar Ādamu pēc sākotnējā grēka aicina mūs aizdomāties un uzdot sev to pašu jautājumu, ko Dievs uzdeva Ādamam: Kur tu esi? Kas tev teica, ka tu esi kails? Mēs esam aicināti atzīt sevi Dieva priekšā tādus, kādi esam – kaili, tas ir, vāji, grēcinieki. Taču Kungs mums dod cerību, glābšanas apsolījumu, ka sieviete sadragās čūskas galvu.

Psalms(130) 129

II lasījums no Svētā Pāvila Otrās vēstules Korintiešiem4, 13-5,1

Svētais Pāvils vēstulē korintiešiem atgādina mums, cik svarīga ir ticība un cerība. Mēs ticam, tātad mēs paļaujamies uz To, kas mūs atpestījis ar savu nāvi un augšāmcelšanos. Tieši caur Jēzu mēs esam līdzdalīgi Viņa godībā.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Marks 3, 20-35

Evaņģēlijā Jēzus bieži tiek pārprasts: Viņš, kas ir Dieva Dēls, kas piedod grēkus, tiek atzīts nevis par Dievu, kas glābj, bet gan par "Belcebulu". Kā Jēzus uz to reaģē: ar aicinājumu pievērst uzmanību Viņa Vārda klausīšanai: kas ir Viņa māte un brāļi – tie, kas klausās Dieva Vārdu un to dzīvo . Arī mēs pārvaram kārdinājumus tikai tad, ja esam iesakņojušies un uzticīgi Viņa glābjošajam un svētdarošajam Vārdam.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Paldies, Jēzu, Tu esi mūsu Pestītājs.

Tu sarunājies ar mums un parādi mums savu žēlastību.

Tu meklē mūs, lai mūs apskautu un dāvātu mums mūžīgo glābšanas apskāvienu.

Tu esi mūžīgās dzīvības Vārds, ļauj, lai Tavs Vārds mājo mūsos.

Paliec ar mums, Jēzu.

Mises noslēgums un vadlīnija

Dosimies pasaulē un sludināsim, ka Jēzus patiesi ir Dieva Dēls, Glābējs.

2024.gada 16.jūnijs

Parastā liturģiskā laika 11.svētdiena, Psaltērija III nedēļa

Vadlīnija:Uzklausi, ak, Kungs, manu balsi, kad es saucu; Tu esi mans palīgs! Neatmet mani un neatstāj mani, Tu Dievs, mans pestītājs! (Ps 27, 7.9)

Ievads

Šodienas liturģijā Kungs aicina mūs brīvi un pilnībā uzticēties Viņam, pieņemt un praktizēt Viņa mācību savā dzīvē un sludināt to saviem tuvākajiem.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, kas pazemoji augsto koku un paaugstināji zemo, apžēlojies par mums.

Kristu , mūsu Karalis, apžēlojies par mums.

Kungs , taisnīguma paraugs, apžēlojies par mums.

I lasījums no pravieša Ezehiēla grāmata 17, 22-24

Šeit pravietis runā par Mesiju, sakot, ka Dievs nav aizmirsis Izraēlas tautu un atjaunos cilti caur ķēniņu Jēkoniju, kurš tajā laikā bija pēdējais Izraēlas ķēniņš. Iespējams, ka Dievs caur pravieti runā arī par Kristus glābjošo nāvi pie krusta mūsu, grēcinieku, labā: krusts tiks steigā izgatavots no jauna, viegli apstrādājama ciedra, kas izaudzis kaut kur Golgātas kalna nogāzē vai pavisam tuvumā. Un ka Kristus tiks piesists krustā uz šī kalna un savā laikā pievērsīsies daudzas tautas un gudrie vīri.

Psalms 92

II lasījums no Svēta Pāvila Otrā Vēstules Korintiešiem 5, 6-10

Šajā fragmentā apustulis arī runā par praktizējošiem kristiešiem, kuri it kā ir sasnieguši "garīgo pilnību" un tagad nerūpējas par turpmāku pilnveidošanos: padodas pārmērīgām miesas baudām, kas attālina no Kristus. Taču, tā kā mūsu prātam vajadzētu dominēt pār miesas kārībām, apustulis Pāvils aicina mūs modināt sirdsapziņas dedzību, lai pēc katra "miesas kritiena" atgrieztos pie mūsu nepilnību Glābēja, Kristus, un katru dienu veltītu visus savus darbus Dieva godam.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Marks 4, 26-34

Šajā fragmentā Kristus aicina mūs uz apustulisko darbību tur, kur mēs atrodamies. Lai mēs nebaidītos un nekautrētos sludināt kristietību un savu ticību. Mēs sējam, Dievs audzē. Pat vismazākais, pieticīgais, bet taisnīgais vārds, pateikts vienam tuvākajam, var novest pie Kristus daudzas cilvēku dvēseles.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Kungs, paldies Tev par Tavu Mīlestību un Žēlsirdību pret mums! Par visu, ko Tu dari mūsu labā! Paldies, ka Tu izturēji līdz galam savu krusta ceļu un tādējādi atvēri mums durvis uz Debesu Tēviju! Paldies Tev par Grēksūdzes Sakramentu, kurā mēs atkal un atkal piesaucam Tavu Žēlsirdību un Mīlestību! Paldies Tev par visu!

Mises noslēgums un vadlīnija

Mūsu domās, vārdos un darbos vienmēr atcerēsimies par maksimālo mīlestību pret mums no Mūsu Vecākā Brāļa, Jēzus Kristus, Kurš norādīja uz Durvīm, kas ved uz Debesu Valstību, un atbildēsim uz to ar savu, maksimālo mīlestību!

2024.gada 23.jūnijs

Parastā liturģiskā laika 12.svētdiena,Psaltērija IV nedēļa

Vadlīnija: Viņi lai pateicas Kungam par Viņa žēlastību un par Viņa brīnumu darbiem ,ko Viņš dara cilvēku bērniem” (Ps.107)

Ievads:Veidosim attiecības ar Dievu, paļausimies uz Viņa gribu un lai mīlestība mājo starp mums !

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, Tu esi Visvarenais, apžēlojies par mums.

Kristu , kuru paklausa vējš un jūra, apžēlojies par mums.

Kungs , kas ir Mīlestības avots, apžēlojies par mums.

I lasījums no Ījabas grāmata38, 1.8-11

Lasām par Kunga varenību – pat jūra kļūst paklausīga un pārvaldāma .

Psalms107

II lasījums no Otrā Svēta Pāvila Vēstules Korintiešiem5, 14-17

Šeit mēs lasām par Dieva mīlestību un mūsu atbildes nepieciešamību .Kristus nomira par visiem un mums nav jādzīvo sev pašiem ,bet jādod savu mīlestību Dievam.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Marks 4, 35-41

Šis lasījums vēsta mums par to gadījumu, kad Jēzus apklusināja vētru jūrā un aizradīja par ticības trūkumu. Arī mums dzīves laiva saskaras ar grūtībām , kārdinājumiem, grēkiem, bet mums jāatceras par Dievu, jātic un jālūdz palīdzību. Tas ļaus atbrīvoties no bailēm, atrast risinājumu un spēku izpildīt Tēva gribu.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

“Nāc Kungs Jēzu, nāc Kungs! Piepildi manu sirdi ar savu mīlestību, ar savu spēku un ar savu Svēto Garu!“ Režiss Kastro, Maiza Kastro

Mises noslēgums un vadlīnija

“Tēvs, Tu, kurš vienmēr dod pārpilnībā visiem, kas Tevi lūdz, dāvā mums žēlastību pilnīgi paļauties uz Tevi!” G.Džakvinta

2024.gada 24.jūnijs Sv. Jāņa Kristītāja dzimšana,svētki

Vadlīnija: Gatavojiet Kungam ceļu! (Mt 3,3)

IevadsŠodienas liturģija mums atgādina par Sv. Jāņa Kristītāja dzimšanu un viņa ietekmi Jēzus dzīvē.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, patiesā gaisma, apžēlojies par mums.

Kristu, dzīvā ūdens avots, apžēlojies par mums.

Kungs, mūžīgā mīlestība, apžēlojies par mums.

I lasījums no pravieša Īsajās grāmata 49, 1-6

Pirmajā lasījumā lasām par to, ka Dievs katrā no mums ielicis aicinājumu jau pirms mūsu dzimšanas. Viņš jau no mātes miesām zina kādi mēs būsim. Un mēs sam aicināti viņam kalpot un liecināt par Dieva gaismu.

Psalms 139

II lasījums no Apustuļu darbiem 13, 22-26

Otrajā lasījumā Pāvils mums atgādina par Jāni Kristītāju, kurš zina, ka pēc viņa nāks Jēzus, nāks Dievs. Un ar visu to labo, ko Jānis Kristītājs darījis, viņš saka: ”pēc manis nāk Tas, kam es neesmu cienīgs no kājām atraisīt kurpes!”

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Lūkas 1, 57-66.80

Evaņģēlijā lasām par Jāņa Kristītāja dzimšanu. Par to, cik liela žēlastība tā bijusi Elizabetei. Un jau pašā vārda došanas brīdī bija zināms, ka Kungs būs ar viņu ik uz soļa.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Mīļais Dievs, māci man pieņemt savu aicinājumu, palīdzi man atrast manu aicinājumu. Vadi mani pa izvēlēto ceļu un esi blakus.

Mīļais Dievs palīdzi man būt labam instrumentam Tavās cēlajās rokās. Lai sludinātu Tavu mīlestību, kur tā visvairāk vajadzīga.

Mises noslēgums un vadlīnija

Būsim dedzīgi kā Jānis Kristītājs un sagatavosim ceļu uz svētumu.

2024. gada 29. jūnijs

Sv. apustuļi Pēteris un Pāvils,svētki

Vadlīnija:Dievs atbrīvoja mani no bailēm.

Ievads

Svētā Pētera un Pāvila svētku svinēšana nozīmē svinēt Baznīcas svētkus. Viņi ir divi Baznīcas pīlāri. Svētais Pēteris bija pirmais pāvests, bet svētais Pāvils bija tas, kurš nesa Evaņģēliju visām tautām. Tā Baznīca izplatījās visā pasaulē.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, kas esi taisnīgs, apžēlojies par mums.

Kristu, kas aicini sekot Tev, apžēlojies par mums.

Kungs, kas esi mans Pestītājs, apžēlojies par mums.

I lasījums no Apustuļu darbiem 12, 1-11

Apustuļu darbi iepazīstina mūs ar vajāto agrīno draudzi. Kamēr Jāņa brāli Jēkabu nogalina Hērods, Pēteris atrodas cietumā. Taču Kunga sūtīts eņģelis viņu pasargā un izglābj. Pat vajāšanas laikā Dievs nekad neatstāj mūs vienus, bet pasargā un glābj mūs.

Psalms34

II lasījums no Otrā Vēstules Timotejam4, 6-8. 17-18

Tāpat kā svētais Pēteris, arī svētais Pāvils Kristus vārdā cieš no vajāšanām un važām. Viņš, rakstot Timotejam, to visu atceras un pateicas Tam Kungam, jo ​​Viņš nekad nepamet savu kalpu pat grūtos dzīves brīžos. Svētais Pāvils māca mūs nodoties Kristum līdz galam, līdz nāvei, kā Kristus mums rāda piemēru.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs 16, 13-19

Šodien Jēzus saviem mācekļiem jautā: "Kas, jūsuprāt, es esmu?" Tas bija patiesības brīdis, īpašs brīdis viņa mācekļu attiecībās ar Skolotāju. Jēzum bija svarīgi, ko pateiks Pēteris. Viņš teica: "Tu esi Mesija, Kristus, dzīvā Dieva Dēls." Viņam un viņa biedriem tas ir milzīgs solis uz priekšu. Kā redzēsim, tā vēl nav pilnīga Kristus personības vai misijas atzīšana, bet gan aizraujošs brīdis viņu attiecībās.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Jēzu, es pateicos Tev, ka Tu esi izvēlējies Pēteri un Pāvilu par savas baznīcas balstiem. Pateicos Tev par piemēru, ko viņi mums dod: par uzticības piemēru, par sekošanu līdz pat mocekļa nāvei.

Euharistiskais Jēzu, dari, lai mūsu sirdis deg mīlestībā uz Tevi kā Pētera un Pāvila. Dāvā mums sava Gara spēku sludināt Tavu Evaņģēliju pēc viņu piemēra. Padari mūs vienmēr gatavus mīlēt Baznīcu un atdot savu dzīvību par Tevi un par Baznīcu. Amen

Mises noslēgums un vadlīnija

Ar svēto Pētera un Pāvila spēku mēs dosimies pasaules ielās un sludināsim Dieva mīlestību, kas mūs nekad neatstāj vienus.

2024.gada 30.jūnijs. Parastā liturģiskā laika 13.svētdiena, Psaltērija I nedēļa

Vadlīnija: Kungs ir mans gans, man netrūks nenieka.

IevadsŠodienas lasījumi mums atgādina par to, ka Dievs vienmēr zina, kas mums ir vajadzīgs, mums atliek tikai ticēt un lūgt.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, varenais Dievs, apžēlojies par mums.

Kristu, žēlsirdības pilnais, apžēlojies par mums.

Kungs, spēka avots, apžēlojies par mums.

I lasījums no Gudrības grāmatas 1, 13-15; 2, 23-24

Pirmais lasījums mums atgādina par mūžīgu dzīvi un par to, ka Dievs cilvēku radījis pēc sava attēla . Nāve ienāca pasaulē no ļaunā gara un to piedzīvo tie, kas netic mūžīgai dzīvei.

Psalms 30

II lasījums no Svēta Pāvila Otrā Vēstules Korintiešiem 8, 7. 9. 13-15

Svētais Pāvils mums otrajā lasījumā atgādina par brālību un par dalīšanos it visā kas mums pieder. Lai vairotos bagātība ir jādalās mazumā. Lai vairotos mīlestība, tā jāsludina visiem.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Marks 5, 21-43

Evaņģēlijā lasām par Jēzus dziedināšanas spējām un to, cik ļoti stipra ticība glābj un dziedina. Un lasām arī par bailēm, kas radās sievietei, kura tika dziedināta, bet Jēzus atgādina nebaidīties un turpināt ticēt.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Es esmu tik ļoti pateicīga par visām dāvanām ko Tu man dāvā, Dievs. Tu zini, kas man visvairāk vajadzīgs. Paldies, par visiem cilvēkiem ko šodien satikšu, kuriem varēšu dot smaidu un mieru. Paldies, ka pieņem mani, par spīti manām vājībām un kritieniem. Mans Dievs, palīdzi nepagurt un būt vienmēr mīlestībā.

Mises noslēgums un vadlīnija

Būsim labi ticīgie un sludināsim Dieva varenību un mīlestību ar saviem ikdienas darbiem.