2024. gada 2. februāris - Kunga prezentācija svētnīcā, svētki
Vispasaules Konsekrētās dzīves dienā
Vadlīnija: Kungs ir godības ķēniņš, stiprs un spēcīgs, varens cīņā.
Ievads
Šodien mēs svinam Kunga prezentācijas svētnīcā svētkus. Šīs dienas liturģija mūs aicina saprast, ka katrs no mums ir aicināts piepildīt Dieva gribu un upurēt mūsu dzīvi Dievam. Lūgsimies īpašā veidā par konsekrētajām personām.
Grēku nožēlas brīdis
Kungs, kas esi stiprs un varens, apžēlojies par mums.
Kristu, kas esi Baznīcas un visas cilvēces pestītājs, apžēlojies par mums.
Kungs, kas esi godības Karalis, apžēlojies par mums.
I lasījums no Malahijas grāmata3,1-4
Pirmais lasījums mums atgādina, ka Mesija drīz nāks. Viņš ir Tēva sūtnis, Viņš ir tas, kas upurēs Savu dzīvi par mums visiem.
Psalms24 (23)
II lasījums no Vēstules Ebrejiem2, 14-18
Otrajā lasījumā svētais Pāvils stāsta mums par Jēzu, kas kļuva cilvēks, brāļiem līdzīgs, lai dotu mums un visiem cilvēkiem jaunu dzīvi.
Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Lūkass 2, 22-40
Šīs dienas Evaņģēlijs stāsta mums, ka Jēzu atnesa uz Jeruzalemi, lai veltītu Kungam. “Simeons, kas kalpoja templī, nav vairs jauneklis, bet gan ir vecs, gados padzīvojis vīrs, tomēr tam ir dziļa ticība, kas to uztur. Pēc dabas likumiem tam jau pirms daudziem gadiem vajadzētu būt mirušam, taču kāds iekšējs pamudinājums to uzturēja: cerība ieraudzīt Mesiju; kāda iekšēja balss, Svētā Gara balss tam vēstīja, ka tas nemirs pirms nebūs redzējis Izraēļa cerību. Un kāda gan bija viņa dziesma, kad viņš templī ieraudzīja Jaunavu Mariju, Jāzepu un Bērniņu Jēzu? Tā ir Nunc dimittis , beidzot varu nomirt.” ( G. Džakvinta)
Euharistiskais dialogs pēc komūnijas
Kungs, Tu arī man teici: Seko man! Šos vārdus es esmu dzirdējis jau agrāk, uz ko citas reizes esmu teicis "jā", bet Tu tos saki atkal kā vārdus, lai šodien parādītu man, ka sekošana Tev, Tavai gribai ir svarīga man arī tagad. Dāvā man ieklausīties šajos vārdos "Seko man". Dod man žēlastību pārvērst tos darbos, kas atdarina Tevi, kas ir patiesi darbi. Ko nozīmē šī sekošana Tev? Ko es varu darīt Tev, mans Kungs un mans Dievs? Ko es varu darīt savā darbā, savā draudzē? Ja es ieklausīšos Tavā aicinājumā, vai Tu dosi man spēku un drosmi izkāpt no laivas? Tu zini, ka esmu vājš, bet es Tevi mīlu. Tu zini, ka mēs, izjautāti par mīlestību, vilcināmies, baidāmies, nezinām, ko atbildēt, mēs vilcināmies. Bet mēs Tev sakām ar visu sava gara pārliecību: Kungs, Tu visu zini, Tu zini, ka es Tevi mīlu.
Mises noslēgums un vadlīnija
Dosimies mājās un pateiksimies Dievam par visām konsekrētajām personām.
2024. gada 4. februāris
Parastā liturģiskā laika 5. svētdiena, Psaltērija V nedēļa
Vadlīnija:Kungam patīk tie, kas Viņa bīstas, kas cer uz Viņa žēlastību.
Ievads
Šīs dienas liturģija aicina mūs sekot Kristum un palīdz visiem dzīvot pēc Kristus piemēra.
Grēku nožēlas brīdis
Kungs, Tu esi mūsu Pestītājs, apžēlojies par mums.
Kristu, Tu esi patiesība un dzīvība, apžēlojies par mums.
Kungs, Tu esi labais gans, apžēlojies par mums.
I lasījums no Ījaba grāmatas7, 1-4.6-7
Pirmajā lasījumā Ījaba pieredze ir kā fotogrāfija mūsu ikdienas dzīvei, kurā izdzīvojam grūtības un šaubas. Kā Ījabs esam aicināti nezaudēt cerību un vienmēr paļauties uz Dievu.
Psalms147
II lasījums no Svēta Pāvila pirmās vēstules Korintiešiem9, 16-19.22-23
Šajā lasījumā apustulis Pāvils mūs aicina vienmēr sludināt Evaņģēliju. Kā Dieva bērniem mums jāliecina par to ar vārdiem un darbiem, un ar dedzību sirdī tāpat kā to darīja Sv. Pāvils.
Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Marks 1, 29-39
Šodien Jēzus turpina darīt brīnums, lai sludinātu, ka Viņš ir Dieva Dēls. Viņš ir Sīmaņa un Andreja mājās un dziedina Sīmaņa sievas māti. Daudzi meklē Jēzu, lai klausītos Viņa Vārdos, redzētu brīnumu. Viņš bez robežām turpina sludināt Dieva mīlestību.
Euharistiskais dialogs pēc komūnijas
Tevi visi meklē. Jēzu, tikko lasījām šos vārdus. Arī mēs esam atnākuši uz baznīcu, lai Tevi meklētu. Un mēs Tevi atradām. Paliec ar mums mūsu sirdī. Atjauno mūsu mīlestību pret Tevi un pret citiem. Dari, lai mūsu dzīve kļūst par kalpošanu, lai mēs varētu sludināt Tavu mīlestību, Tavu Vārdu. Āmen.
Mises noslēgums un vadlīnija
Izvērtēsim, vai mēs kalpojam vislabākajā iespējamā veidā tur, kur mēs šobrīd esam visvairāk vajadzīgi.
2024. gada 11. februārī - Lurdas Dievmātes un Paļāvības mātes svētki
Parastā liturģiskā laika 6. svētdiena,Psaltērija VI nedēļa
Vadlīnija: Dievs ir mūsu patvērums.
Ievads:
Dievs ir varens un savā varenībā Viņš spēj darīt lielas lietas, par kurām mēs pat nenojaušam; atvērsim savas sirdis, prātus Viņa vadībai.
Grēku nožēlas brīdis
Kungs, Mīlestības avots, apžēlojies par mums.
Kristu, Iepriecinātājs, apžēlojies par mums.
Kungs, dvēseļu sargs, apžēlojies par mums.
I lasījums no Levitu grāmata 13, 1-2.44-46
Dievs runā uz Mozu un Āronu, norādot, kā cilvēkiem ar spitālību jādzīvo un kā viņiem jāizskatās. Cilvēki ir aicināti noģērbt spitālības drēbes un izlīgt ar Dievu.
Psalms32
II lasījums no Svētā Pāvila pirmās vēstules Korintiešiem10, 31-11,1
Otrais lasījums mūs aicina darīt visas lietas Dievam par godu, Dieva Mīlestībā.
Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Marks 1, 40-45
"Es gribu, topi šķīsts." Jēzus dziedina spitālīgo. Šis notikums atgādina mums, ka mums arī ir vajadzīgs kļūt tīriem, šķīstiem. Būsim gatavi un ar paļāvību uz Dievu gatavosim sirdi, lai ietu pie grēksūdzes.
Euharistiskais dialogs pēc komūnijas
Lūgšana Paļāvības Jaunavai
Meklējot palīdzību un apzinoties neskaitāmās likstas, kas mums uzbrūk, mēs slīgstam pie Tavām kājām, Paļāvības Jaunava, lai uzticētu Tavai Mātes Sirdij savas ilgas un savu vājumu. Tiekties uz pilnību ir mūsu pienākums, taču mirstīgās miesas smagums palēnina mūsu gaitu, un dvēseles ienaidnieki nepārstāj mūs vajāt. Viss, kas ir ap mums, mudina mūs atstāt šauro un akmeņaino ceļu, kas ved uz svētumu, un kuru pazīst tik maz svētceļnieku. Ceļa grūtības, mūsu iekšējais vājums un aizvien uzmācīgāki kārdinājumi, kas mūs nomoka, ienes mūsu dvēselē pagurumu un skumjas, kas nav nekas cits kā paļāvības un ticības trūkums: mums pašiem, mūsu ideālam un izvēlētajiem līdzekļiem tā sasniegšanai.
Bet Tavs mātišķais skatiens, kas mūs pavada, un Tava bezvainīgā Sirds, uz kuru mums norāda Tavs Dēls, atver mūsu dvēseli jaunām izjūtām: pārliecībai par Tavu palīdzību. Un šī palīdzība ir tā, kuru mēs vēlamies, Marija, kuru mēs Tev lūdzam, pēc kuras mēs pazemīgi saucam, vismaigākā Māt! Kad grēks mūs vilina uz savu pusi, paliec ar mums un esi mūsu spēks! Kad viduvējība mūs pārņem, neattālinies no mums! Kad ceļš, kas ved augšup, pretī Tēva pilnībai, izsmeļ mūsu spēkus, atbalsti mūs, čukstot kādu stiprinošu vārdu, atgādini mums savu vārdu, Marija: Paļāvība! Dzirdot no Tevis šo vārdu, ceļš vairs nebūs tik skarbs, mērķis neliksies tik tāls un pārliecība, ka sasniegsim svētumu, atdzims mūsos. Bet atkārto mums bieži šo vārdu – paļāvība! Saki to atkal un atkal mums un visiem, jo mums visiem jākļūst svētiem! Amen.»
Dieva Kalps G. Džakvinta
Mises noslēgums un vadlīnija
Jēzu, šķīstības paraugs, dod drosmi mums visiem sekot Tev pa pestīšanas ceļu, un būt rīkiem Tavās rokās. Amen.
2024. gada 14. februāris - Pelnu trešdiena, svētki
Vadlīnija: Apžēlojies par mani, ak, Dievs, Savā žēlastībā, izdzēs manus pārkāpumus Savā lielajā apžēlošanā! (Ps 51,2)
Ievads
Šodien sākas Lielā Gavēņa laiks. Caur gavēšanu, lūgšanu un žēlsirdības darbiem ļausim Dievam nākt un apmierināt mūsu dziļākās alkas, kuras sevī izjūtam: slāpes un badu pēc Dieva. Tas ir tas, ko katrs no mums ir aicināts darīt Gavēņa laikā. Ieklausīsimies Dieva vārdos, lai tie stiprinātu mūs, lai mēs varētu paļauties uz Dievu, ņemtu savu krustu un sekotu Viņam.
Grēku nožēlas brīdis
Kungs, Žēlsirdīgais Tēvs, apžēlojies par mums.
Kristu, mūsu Mācītāj, apžēlojies par mums.
Kungs, Žēlastības Avots, apžēlojies par mums.
I lasījums no Pravieša Joēla grāmatas2, 12-18
Pirmais lasījums aicina mūs gavēt, atgriezties pie Dieva, atrast laiku lūgties, un ar sirdsapziņas izmeklēšanu sagatavot sirdi, lai ietu pie grēksūdzes.
Psalms51
II lasījums no Svēta Pāvila otrās vēstules Korintiešiem 5, 20-6,2
Otrajā lasījumā apustulis Pāvils mums atgādina, ka šis ir žēlsirdības laiks, pestīšanas laiks!
Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs 6, 1-6.16-18
Jēzus māca mums kļūt pazemīgiem. Gavēt, lūgties, darīt žēlsirdības darbus — tā mums jādara, lai sastaptos ar dzīvo Kristu. Mums tas jādara tikai Kristus dēļ, lai mēs būtu vienoti ar Viņu, kurš cieš par katru no mums.
Euharistiskais dialogs pēc komūnijas
Paldies, Kungs, ka Tu joprojām dod mums iespēju nožēlot grēkus un tikt glābtiem, vismaz šajā laikā lai lūgšana ir intensīvāka:
Ļauj kaislībām apklust, sirdīm atgriezties, lai mūsu prāti ir atvērti Tavam Vārdam, kas dienu no dienas mūs pavada lielajā ceļā uz Tavām un mūsu Lieldienām.
Paldies Svētajam Garam, kas Tevi vadīja tuksnesī,
lai arī Tu, Kungs, tiktu kārdināts,
lai Tu varētu mūs vēl labāk saprast, mēs esam Tavi kārdinājumi:
kliedzošas sajūtas, maģija un māņticība, un alkas pēc brīnumiem un varenības, lepnums, kas plosās, un prāts arvien vairāk un vairāk satraukts un apmaldījies.
Kungs, lai gan mēs to nesaprotam, mēs ticam Tev, jo Tu esi kārdināts kā viens no mums un Tu vienīgais mūsu labā esi uzvarējis. Ja Tu mūs glābsi, Kungs, neatstāj mūs vienus kārdinājumos. Amen. David Maria Turoldo
Mises noslēgums un vadlīnija
Lai Lielais Gavēnis palīdz ikvienai ģimenei un ikvienai kristīgajai kopienai attālināt to, kas izkliedē garu, un vairot to, kas stiprina dvēseli, atverot to Dieva un tuvākā mīlestībai.
2024.gada 18.februāris
Gavēņa 1.svētdiena,Psaltērija I nedēļa
Vadlīnija: Kad viņš Mani piesauks, tad Es viņu paklausīšu; Es viņu izraušu no tām un celšu godā. Es viņam došu ilgu mūžu. (Ps 91, 15-16)
Ievads: Šīsdienas liturģija runā par Dieva neizmērojamo mīlestību pret katru no mums, labu vai ļaunu. Kungs aicina mūs pamosties no grēka miega un samierināties ar mūsu Tēvu.
Grēku nožēlas brīdis
Kungs, dzīva Dieva Dēls, apžēlojies par mums.
Kristu, Tēva mirdzums, apžēlojies par mums.
Kungs, mūžīgās gaismas spožumu, apžēlojies par mums.
I lasījums no Radīšanas grāmata9, 8-15
Šajā fragmentā tiek runāts par Dieva svinīgo derību ar Noasu, viņa ģimeni, viņa nākamajiem pēcnācējiem un pat dzīvnieku valstību. Tā ir derība par cilvēces glābšanu no pasaules iznīcības un nāves, par ko liecinās redzamas zīmes - varavīksnes parādīšanās debesīs. Varavīksne - saules gaismas stara lūzums un spektrālā sadalīšanās ūdens pilienu masā. Tā neparādās, ja mākoņi klāj visas debesis un saules stariem nav gaismas. Tāpēc varavīksne ir dabisks pierādījums tam, ka lietus cilvēcei vairs nerada plūdu draudus.
Psalms25
II lasījums no svēta Pētera pirmā vēstules3, 18-22
Šeit apustulis saka, ka Kristus, būdams varens, nevainīgi cieta savas mīlestības pret mums dēļ un tādējādi pavēra ceļu pie Tēva debesīs. Tālāk tiek pieminēta Kristus kā Dieva sludināšana ellē nepaklausīgajām dvēselēm, kuras debesu Tēvs bija aicinājis nožēlot grēkus un pievērsties Viņam Noasa dienās un caur Noasu. Izglābtā Noasa un viņa ģimenes tēls ir kristiešu glābšana caur Kristību. Nobeigumā apustulis runā par plūdu glābjošo pusi, kas nomazgāja cilvēku nešķīstību, un tie, kas būs uzticīgi Dievam pēc sirdsapziņas, glābs savas dvēseles caur ticību Jēzus Kristus augšāmcelšanās spēkam.
Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Marks 1, 12-15
Šajā fragmentā vispirms īsi tiek runāts par Jēzu Kristu, kuru tuksnesī kārdināja sātans. Jēzus ļauj sevi brīvi vadīt, acīmredzot, lai iesaistītu sātanu. Pēc tam ir teikts, ka Kristus atjauno zvēru pakļautību cilvēkiem, kāda tā bija pirms pirmā cilvēku grēkā krišanas. Tad tiek runāts par Kristus misijas darba sākumu. Jēzus saka, ka sagatavošanās laiks, ko Dievs devis, lai cilvēki varētu pieņemt Glābēju, jau ir beidzies. Beigās Kristus aicina mūs pazemot savas sirdis Dieva priekšā un uzticēties Viņam.
Euharistiskais dialogs pēc komūnijas
Kungs, paldies par Izlīgšanas sakramentu. Es to uztveru un mīlu kā spēku un dzīvības avotu savā grēku nožēlas ceļojumā. Pateicos Tev par dienu, ko šodien esmu nodzīvojis; par brāļiem un māsām, kas ir kopā ar mani; par laikapstākļiem šodien; par to, ka varēju tikties ar Tevi Svētajā Misē.
Mises noslēgums un vadlīnija:
Uzticēsimies Jēzum Kristum kā Tēva Dēlam un mūsu Vecākajam Brālim, kuru Dievs sākotnēji iecerējis mūsu godam.
2024. gada 25. februāris
Gavēņa 2.svētdiena, Psaltērija II nedēļa
Vadlīnija: Paļāvība un uzticēšana Dievam.
Ievads:Upurēt dārgāko un atpazīt Dieva klātbūtni mūsu dzīvē -tāds ir mūs kristiešu uzdevums
Grēku nožēlas brīdis
Kungs, Tu esi mans palīgs, apžēlojies par mums.
Kristu, Tu esi mans pestītājs, apžēlojies par mums.
Kungs, Tu esi mans patvērums, apžēlojies par mums.
I lasījums no Radīšanas grāmata 22, 1-2.9-13.15-18
Pirmā lasījumā rakstīts par Ābrahāmu , kurš bija tik paklausīgs Dievam , ka bija gatavs upurēt savu vienīgo dēlu. Dievs to nepieļāva, bet novērtēja un svētīja viņu un pēcnācējus.
Psalms 116B
II lasījums no Svēta Pāvila vēstules Romiešiem 8, 31b-34A
Sv. Pāvils liek aizdomāties par to, ka Dievs, kas nav saudzējis savu Dēlu un par mums nodevis nāve, vienmēr būs mūsu puse un dāvinās visas lietas.
Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Marks 9, 2-10
Vesta mums par to, ka Tabora kalna Jēzus uzkāpa ar Jāni, Pēteri un Jēkabu, runāja ar Ēliju un Mozu un atskanēja balss no debesīm: ”Šis ir Mans mīļais dēls klausiet Viņu“.
Euharistiskais dialogs pēc komūnijas
“Jēzu , stiprini mūs ticībā, mīlestībā un cerībā!
Tēvs, kas sevi atklāji patriarhiem, Mozum un praviešiem uzrunā arī mūsu sirdis!“ Dieva kalps G.Džakvinta
Mises noslēgums un vadlīnijas
Pārdomāsim, cik mēs esam uzticīgi un paklausīgi Dievam.