2023. gada 3. septembrī - Parastā liturģiskā laikposma XXII svētdiena

Vadlīnija: Mana dvēsele ilgojas pēc dzīvā Dieva.

Ievads: Mēs esam sapulcējušies Lieldienu piemiņas dienā. Mūs aicina Dieva Vārds, kas mums kļūst par slavu un pateicību, un dzīvību mūsu dzīvē. Tā ir mielasta diena ar Tēvu, kurš mums piedāvā Jēzu – dzīvības maizi.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, žēlsirdīgais Tēvs, apžēlojies par mums.

Kristu, cerības avots, apžēlojies par mums.

Kungs, dzīvais Dievs, apžēlojies par mums.

I lasījums no Pravieša Jeremija grāmatas 20, 7-9

Pravietis Jeremija, neskatoties uz to, ka viņu vajāja Dieva vārda sludināšanas dēļ, palika uzticīgs savam pravieša aicinājumam. Pravietis Jeremija jau pasludina Mesiju, kuram būs jācieš un jāatdod sava dzīvība par visu cilvēku atpestīšanu.

Psalms 63

II lasījums no Svētā Apustuļa Pāvila vēstules Romiešiem 12, 1-2

Svētais Pāvils mums atgādina par mūsu kristīgās dzīves būtību. Ticēt Kristum un sekot Kristum nozīmē dzīvot savu dzīvi saskaņā ar Kristus mācību. Mēs esam aicināti būt stipri un nepakļauties pasaules mentalitātei, kas piedāvā ceļus, kuri neved pie Kunga.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs 16, 21-27

Evaņģēlijā mēs redzam, kā Jēzus skaidro apustuļiem, ka Viņš dosies uz Jeruzalemi, kur Viņam būs jācieš un kur Viņš trešajā dienā augšāmcelsies. Bet Pēteris nesaprot šo Jēzus uzrunu.

Jēzus atbild, atgādinādams, cik būtiski ir sekot Kristum, ņemt savu krustu un sekot Viņam, pasaules Pestītājam.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Jēzu, Tu esi mūsu Pestītājs.

Tu mums dāvā dzīvību pie krusta, un Euharistijā mēs atjaunojam šo lielo Tavas nāves un augšāmcelšanās noslēpumu. Paldies Tev, Jēzu, ka esi mūsu sirdīs!

Dod mums spēku katru dienu nest savu krustu un sekot Tev no visas sirds.

Dāvā, lai mums, līdzīgi pravietim Jeremijam, būtu drosme palikt ar Tevi pārbaudījuma stundā un nebaidīties kā Pēterim.

Palīdzi mums, Jēzu, būt līdzīgiem Tev, vienmēr gataviem pildīt Tēva gribu. Āmen

Mises noslēgums un vadlīnija

Ar prieku visiem vēstīsim, ka sekot Kristum nozīmē pieņemt krustu, kā to darīja Jēzus.

2023. gada 8. septembris

Vissvētākās Jaunavas Marijas dzimšanas diena, svētki

Vadlīnija: Mana dvēsele gavilē Dievā, manā Pestītājā.

Ievads: Šodien ar visu baznīcu svinam Dievmātes Marijas dzimšanas dienu. Ar Mariju pasaulē nākusi Cerība. Tur, kur ir Marija, ir Jēzus, tur, kur ir Marija, ir Baznīca, jo Marija ir Dievmāte, Jēzus mācekle.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, mūsu rīta ausma, apžēlojies par mums.

Kristu, mūsu cerība, apžēlojies par mums.

Kungs, mūsu Pestīšana, apžēlojies par mums.

I lasījums no Pravieša Mihas grāmatas 5, 1- 4a

Pravietis Miha mums sludina, ka Mesija celsies no Betlēmes.

Betlēme ir maza pilsēta. Dievs izvēlas nabadzību, vienkāršību, pazemību, lai nāktu mūsu vidū; – Betlēmi, kas ir no Dāvida cilts.

Psalms 96

Lasījums no Jēzu Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs 1, 1-16. 18-23

Šodienas Evaņģēlijā stāstīts par Jēzus ģenealoģiju. Jēzus ir Dāvida dēls, jo Viņš nāk no Dāvida cilts. Klausīsimies par visām paaudzēm no Ābrahama līdz Jēzum. Jēzus patiešām ir mūsu Pestītājs.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Jēzu, Euharistija, mēs Tev pateicamies par Tavu Māti Mariju, jo no viņas Tu esi dzimis – Tu, taisnības saule.

Jēzu Kristu, mūsu Dievs, mēs Tev pateicamies par Tavu Māti Mariju, kura nākusi no Jesses dzimuma un kurā ienāci Tu, Visaugstais Dievs.

Jēzu, mēs Tev pateicamies par Tavu Māti Mariju, jo šodien ir viņas dzimšanas diena, kuras skaistumu Dievs uzlūkoja un pazemību apmeklēja.

Jēzu, mēs Tev pateicamies, jo Viņa ir žēlastības pilna.

Jēzu, mēs Tev pateicamies un godājam Tavu Māti Mariju, kuras pazemību Tu uzlūkoji, kas, eņģelim pasludinot, ieņēma pasaules Atpestītāju.

Mises noslēgums un vadlīnija

Priecīgi dosimies uz mājām un pateiksimies Dievam par Mariju, kas ir Jēzus un mūsu māte.

2023.gada 10. septembri - Parasta liturģiska laikposma XXIII svētdiena

Vadlīnija: Svētīgs cilvēks, kas neseko bezdievīgo padomam, nedz staigā grēcinieku ceļus, nedz arī sēž paļātāju pulkā, bet kam prāts saistās pie Kunga baušļiem (Ps 95, 1-2)

Ievads

Šīsdienas liturģija mūs aicina būt atbildīgiem Dieva un cilvēku priekšā. Pret citiem jāizturas ar mīlestību un jārūpējas par viņiem.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, Tu pazīsti taisno ceļu, apžēlojies par mums.

Kristu, Tu pilnīgi atklāti esi runājis pasaules priekšā, apžēlojies par mums.

Kungs, Tu esi svētuma avots, apžēlojies par mums.

I lasījums no pravieša Ezehiēla grāmatas 33, 7-9

Pirmajā lasījumā mēs lasām, ka Dievs aicina pravieti būt par sargu un brīdināt cilvēkus par viņu grēka ceļu. Pravietim ir pienākums Dieva un cilvēku priekšā sludināt patiesību un brīdināt viņus no netaisnības sekām. Viņa pienākums ir ne tikai nodot Dieva vārdus, bet arī mēģināt novērst cilvēkus no ļaunā ceļa un aicināt uz atgriešanos. Tāpat šis fragments mums atgādina par mūsu pašu atbildību Dieva un cilvēku priekšā. Mums jāieklausās Dieva vārdos un jācenšas brīdināt un vadīt citus uz patiesības un taisnības ceļa. Mūsu loma var būt nedroša un drosmīga, taču tā var arī nest pestīšanu un svētības mums un tiem, kas mūs klausās.

Psalms 95

II lasījums no Svētā Apustuļa Pāvila vēstules Romiešiem 13, 8-10

Otrajā lasījumā mēs lasām, ka tuvākā mīlestība ir kristīgās ticības pamatprincips. Mums ir jāizturas pret citiem ar mīlestību, jārūpējas par viņiem un jācenšas viņu labā. Mīlestība ir Dieva likuma piepildījums un mūsu ticības izpausme. Pāvils aicina mūs uz rīcību, kuras pamatā ir mīlestība un kas nekaitē citiem. Mums jācenšas nodrošināt, lai mūsu komunikācija, lēmumi un rīcība būtu vērsta uz citu cilvēku labumu un labklājību. Mīlestība ir spēcīgs līdzeklis likuma izpildei un mūsu uzticības Dievam izpausme.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Jānis 18, 15-20

Fragments no Evaņģēlija mums māca, cik svarīgi ir atrisināt konfliktus un tikt galā ar ticības brāļu un māsu kļūdām. Jēzus aicina mūs meklēt mieru un izlīgšanu, sākot ar personisku aizrādījumu un sarunu. Ja tas neizraisa patiesu grēku nožēlu, ir jāiesaista citi liecinieki vai pat draudze, lai palīdzētu atrisināt strīdu. Galvenais mērķis ir atjaunot attiecības un garīgo labklājību. Jēzus mums apliecina, ka tad, kad mēs pulcējamies Viņa vārdā, Viņš ir mūsu vidū. Tas mums atgādina, cik svarīga ir ticīgo kopīgā sadraudzība un atbalsts, kā arī kopīga lūgšana par otra vajadzībām un vēlmēm.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Es ar savu muti pasludinu, ka Jēzus Kristus ir mans Kungs un mans Dievs, manas dzīves valdnieks; ka no Viņa esmu saņēmis pestīšanu, taisnību, gudrību; ka es esmu jauns radījums un kā no Viņa pilnības esmu saņēmis žēlastību pēc žēlastības. Es atzīstu svētības, kas man pieder Jēzū Kristū, un visu labo, ko spēju paveikt Kristus dēļ. Es apliecinu, ka manā sirdī Dieva mīlestību izlējis Svētais Gars, kas man dots, un ka man pieder vara mīlēt tuvāko ar Viņa mīlestību. (no grāmatas “Lūdziet, un jūs saņemsiet!”)

Mises noslēgums un vadlīnija

Mēģiniet uz savu tuvāko skatīties ar mīlestību un, ja ir iespējams, palīdziet viņam vai lūdzieties par viņu!

2023. gada 14. septembris

SVĒTĀ KRUSTA PAGODINĀŠANA, svētki

Vadlīnija: Mēs pielūdzam Tevi, Kungs Jēzu Kristu, un Tevi slavējam, jo ar savu svēto krustu Tu esi atpestījis pasauli.

Ievads: “Šodien mēs svinam Svētā Krusta pagodināšanas svētkus. Kādēļ? Jo Jēzus mūs atpestīja caur savu nāvi pie krusta. Vienotībā ar visu Baznīcu kontemplēsim Jēzu uz krusta.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, mūsu Kungs un Dievs, apžēlojies par mums.

Kristu, kas pazemināji pats sevi, tapdams līdzīgs cilvēkiem, apžēlojies par mums.

Kungs, Dieva Tēva godam, apžēlojies par mums.

I lasījums no Skaitļu grāmatas 21, 5-9

Ugunīgā čūska, kas bija par glābšanas zīmi Izraēļa tautai, atgādina mums Kristu, kas nomira uz krusta mūsu dēļ, lai mūs atbrīvo no grēkiem un dotu mums jaunu dzīvi.

Psalms 78

Lasījums no Svētā Apustuļa Pāvila vēstules Filipiešiem2, 6 – 11

Šī Sv. Pāvila dotā kristoloģiskā himna palīdz mums kontemplēt šo lielo noslēpumu – Dievs, kas iemiesojās, dzīvoja starp mums un atdeva savu dzīvi par mums. Mācīsimies no Kristus kļūt pazemīgi un uzticīgi Dievam Tēvam.

Lasījums no Jēzu Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Jānis 3, 13-17

Jēzus saruna ar Nikodemu māca mums atvērt sirdi Jēzum, Viņā klausīties, paļauties un uzticēties. Vārdi, ko Jēzus sacīja Nikodemam, atjauno mūsu ticību, un šodien esam aicināti apliecināt, ka Cilvēka Dēls, kas ir paaugstināts uz krusta, ir mūsu Pestītājs un dod mums mūžīgo dzīvi.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Kungs Jēzu Kristu, mūsu Dievs, Tu, kurš cieti un pazini sāpju asaras,

pieņem manas asaras manā rūgtumā.

Caur savām ciešanām dziedini manas ciešanas,

caur savām brūcēm dāvā zāles manām brūcēm,

caur savām asinīm attīri manējās

un vieno manu miesu ar Tavas miesas, dzīvības devējas, smaržu. Svētais Īzaks Sīrietis

Mises noslēgums un vadlīnija

Pagodināsim krustu uz ielas, mājās, visur!

2023.gada 17. septembri - Parasta liturģiska laikposma XXIV svētdiena

Vadlīnija:Žēlīgs un lēnīgs ir Kungs, pacietīgs un bagāts žēlastībā. Viņš nesaskaņas nepaturēs mūžam un nedusmosies mūžīgi.(Ps 103, 8-9)

Ievads

Šīsdienas liturģija mums atgādina par žēlsirdības nozīmīgumu, par piedošanu un Dieva baušļu ievērošanu. Mums ir jāatbrīvojas no aizvainojuma, nevis jākopj dusmas, bet jātiecas pēc miera un žēlastības. Dieva baušļi ir pamācība mūsu dzīvei, un mums tie ir jāņem vērā, lai izvairītos no neziņas un ietu taisnības ceļu.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, Tu piedod visus manus grēkus, apžēlojies par mums.

Kristu, Tu esi Kungs pār mirušiem un dzīviem, apžēlojies par mums.

Kungs, Tu vainago mani ar mīlestību un žēlastību, apžēlojies par mums.

I lasījums no Sīraha dēla grāmatas 27, 33-28, 8

Pirmajā lasījumā mēs lasām, ka cilvēks, kurš nav žēlsirdīgs pret citiem, nesaņems žēlastību no Kunga un nespēs attīrīt savus grēkus. Viņš aicina atcerēties savas rīcības sekas, dzīvības un nāves ierobežotību un ievērot Dieva baušļus. Mums jāatceras baušļi, nav jādusmojas uz saviem tuvākajiem, jāatceras Visaugstākā derību un jānicina gara tumsību.

Psalms 103

II lasījums no Svētā Apustuļa Pāvila vēstules Romiešiem 14, 7-9

Pāvils mums atgādina, ka Kristus nomira, augšāmcēlās un atdzīvojās, lai valdītu pār mirušajiem un dzīvajiem. Viņa upurim un augšāmcelšanai bija mūžīga nozīme, tie parāda, ka Viņš ir Valdnieks un Kungs pār visiem, ieskaitot mirušos. Apustulis mūs aicina apzināties savas dzīves vērtību un jēgu Kristus upura gaismā. Mums jācenšas dzīvot tā, lai pagodinātu Dievu un sekotu Viņa gribai kā dzīviem Viņa žēlastības un mīlestības lieciniekiem.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs 18, 21-35

Šī līdzība mums atgādina par piedošanas un žēlastības nozīmi. Dievs piedod mūsu grēkus, un Viņš sagaida, ka mēs piedosim arī citiem. Piedošana ir dievišķās mīlestības un žēlsirdības izpausme mūsu attiecībās ar cilvēkiem. Mums jāatceras, cik daudz Dievs mums piedod, un mūsu pateicībai ir jāizpaužas piedošanā un žēlastībā pret citiem. Jēzus aicina mūs būt žēlsirdīgiem un piedodošiem, kā Debesu Tēvs piedod mums. Tas mūs aicina dziļi izprast un piepildīt mīlestības likumu, kas ir piedošana un ļaunprātības un atriebības noraidīšana.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Ar Tavas žēlastības palīdzību, Dievs, kurš esi man piedevis manus grēkus, arī es apņemos piedot bez nosacījumiem, no visas sirds un visiem, kuri mani sāpinājuši vai ievainojuši, vajājuši vai atstūmuši, nodarījuši man pāri vai kaitējuši, vienalga, vai tas būtu bijis ar tīšu nodomu vai ne. Es piedodu visiem saviem ienaidniekiem un saviem senčiem, atsakos no jebkādas ļauna pieminēšanas, sarūgtinājuma, vēlmes atriebties, naida vai sacelšanās. (no grāmatas “Lūdziet, un jūs saņemsiet!”)

Mises noslēgums un vadlīnija

Atkārtojiet visu laiku šos vārdus, kad jūs kaut kas ir aizvainojis vai jūs nodeva tuvs cilvēks: “Es piedodu ikvienam, un ikviens piedod man. Dievs piedod visiem. Un es dzīvoju mierā, atbrīvots, uzvarēdams Jēzus Vārdā.”

2023. gada 21. septembris -Apustulis svētais Matejs, svētki

Vadlīnija: Viņu balss ir dzirdama pa visu zemi.

Ievads: Šodien mēs svinam apustuļa Mateja svētkus. Viņš ir viens no divpadsmit Kristus izvēlētajiem apustuļiem un viens no četru Evaņģēliju autoriem. Matejs atbildēja aicinājumam sekot Kristum. Arī mēs Euharistijas noslēpumā svinīgi atjaunosim mūsu ticību un sekosim Kristum, mūsu Mācītājam.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, Visgudrākais Dievs, apžēlojies par mums.

Kristu, Vispacietīgākais Dievs, apžēlojies par mums.

Kungs, Mācītāj un Baznīcas aizstāvi, apžēlojies par mums.

I lasījums no Svētā Apustuļa Pāvila vēstules Efeziešiem 4, 1-7. 11-13

Apustulis Pāvils aicina mums kļūt par vienu miesu un vienu garu, jo mēs visi esam Dieva mīļotie bērni. Kļūsim uzticīgi Dieva žēlastībai, kas dod mums spēku dzīvot saskaņā ar Kristus mācību un Apustuļu pamatiem.

Psalms 19

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs 9, 9-13

Šodienas Evaņģēlijā mums tiek stāstīts, kā Jēzus aicina Mateju, lai viņš sekotu Jēzus pēdās. Jēzus gāja pie muitnieka Mateja un sacīja: “Seko man!”. Tāpat kā Matejs, arī mēs atstāsim visu un sekosim Kristum. Mēs visi esam grēcinieki, mēs visi esam aicināti būt vienoti ar Kristu.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Jēzu Euharistija, Tu šodien atkārto mūsu sirdī: ‘Seko man!”. Caur Euharistijas sakramentu dod mums žēlastību, lai varam sekot Tev katru brīdi. Vēlamies īstenot mūsu aicinājumu. Palīdzi visiem jauniešiem teikt “Jā!” Dieva gribai bez bailēm, bet ar paļāvību.

Nāc, Jēzu, dod mums Tavu Garu, dod mums drosmi, lai mēs varētu dzīvot saskaņā ar Evaņģēliju tāpat kā to darīja svētais Matejs. Āmen

Mises noslēgums un vadlīnija

Dosimies mājās un centīsimies katru dienu atbildēt Dieva aicinājumam.

2023. g. 24. septembri – Parasta liturģiska laikposma XXV svētdiena

Vadlīnija:T ava valstība ir uz mūžīgiem laikiem, un Tava valdīšana paliek uz radu radiem. Uzticamības pilns ir Kungs Savos vārdos un svēts visā Savā rīcībā.

(Ps 145, 13)

Ievads

Šīsdienas liturģija mūs aicina novērsties no netaisnības un vērsties pie Dieva. Kungs aicina mūs neorientēties uz savām ierobežotajām domām un ceļiem, bet tā vietā tiekties pēc Viņa un Viņa gribas.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, Tu esi žēlīgs un žēlsirdīgs, apžēlojies par mums.

Kristu, svēts visos Savos darbos, apžēlojies par mums.

Kungs, Tu esi labsirdīgs pret visiem, apžēlojies par mums.

I lasījums no pravieša Isaja grāmatas 55, 6-9

Pirmajā lasījumā pravietis Isaja raksta, ka Dievs aicina cilvēkus pievērsties Viņam un Viņu meklēt, kamēr Viņš ir tuvu. Dievs apsola apžēloties par to, kas atstāj savu ļauno ceļu un nelikumīgās domas. Dievs paziņo, ka Viņa domas un ceļi ir augstāki par cilvēku domām un ceļiem. Mums jāatceras, cik svarīgi ir meklēt Dievu un paklausīt Viņa gribai. Mēs esam aicināti atteikties no grēka un ar patiesu sirdi vērsties pie Dieva. Dievs apsola mūs apžēlot un liek mums pakļauties Viņa cēlajām domām un ceļiem. Tā ir mūsu patiesā gudrība un svētība – iet Tā Kunga ceļu un pieņemt Viņa domas un norādījumus.

Psalms 145

II lasījums no Svētā Apustuļa Pāvila vēstules Filipiešiem 1, 20c-24. 27a

Otrajā lasījumā apustulis aicina savus ticības brāļus un māsas dzīvot Kristus evaņģēlija cienīgi. Tas nozīmē dzīvot saskaņā ar Kristus mācībām un piemēru, sludināt Viņa labo vēsti un atspoguļot Viņa mīlestību, žēlastību un taisnību mūsu dzīvē. Apustulis Pāvils uzsver, cik svarīga ir dzīve, kuras pamatā ir ticība un paklausība Dievam, lai būtu Kristus liecinieki pasaules priekšā.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs 20, 1-16a

Šī līdzība pasludina svarīgu garīgo mācību par Debesu valstību. Tā uzsver, ka Dievs cilvēkus nevērtē pēc ārējiem sasniegumiem vai darba stāža, bet gan pēc sirds stāvokļa un uzticības Viņa darbos. Mūs mudina nekurnēt un neapskaust citus, bet koncentrēties uz savu kalpošanu un Dieva žēlastību. Dievam ir tiesības būt laipnam un žēlsirdīgam pret ikvienu, un mums jāpriecājas par žēlastību, ko Viņš dāsni sniedz visiem ticīgajiem neatkarīgi no viņu tikšanās laika un apstākļiem.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Mīļais Jēzu, svētīts lai ir Tavs Vārds, dāvā mums savu žēlastību un žēlsirdību. Šodien mēs stāvam Tavā priekšā lūgšanā un lūdzam Tavu lielo vadību un spēku. Ak, Kungs, stiprini mūsu ticību Tev, dod mums drosmi un izturību pretoties šaubām. Palīdzi mums visā redzēt Tevi un paklausīt Tavai balsij, lai mēs varētu iet patiesības un taisnības ceļu. Mīļais Jēzu, palīdzi mums būt par Tavas patiesības lieciniekiem, lai mēs varētu apgaismot šīs pasaules tumsu. Ieelpo mūsos slāpes pēc kalpošanas un līdzjūtības, lai mēs varētu atnest Tavu mīlestību, dziedināšanu un cerību.

Mises noslēgums un vadlīnija

Ticiet un esiet paklausīgi Dievam!

2023. gada 29. septembris

Svētie Mihaels, Gabriels un Rafaēls, Ercenģeļi, svētki.

Vadlīnija: Eņģeļu priekšā es dziedāšu Kungam.

Ievads: Eņģeļus liturģijā sauc par pestīšanas plāna līdzdalībniekiem. Viņi kalpo Dievam un Kristum. Mēs paļaujamies uz viņiem, lai gūtu palīdzību mūsu svētceļojumā un kopā ar viņiem sasniegtu dievišķo kontemplāciju.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, eņģeļu radītājs, apžēlojies par mums.

Kristu, eņģeļu prieks, apžēlojies par mums.

Kungs, prieka un miera gars, apžēlojies par mums.

I lasījums no Pravieša Daniela Grāmatas7, 9-10. 13-14

Eņģeļi kopā ar erceņģeli Mihaelu uzvar ļaunumu, sātanu un visu ļauno. Tā ir Kristus uzvaras zīme. Mēs stingri ticam ercenģeļiem, kas mūs sargā un glābj no visa ļaunā. Viņiem lai ir mūsu gods.

Psalms 138

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Jānis 1, 47-51

Jēzus un Natanaēla dialogs māca mums, kā veidot dialogu un klausīties Jēzū, mūsu Skolotājā. Šis dialogs mums māca, ka Jēzus ir starpnieks starp debesīm un zemi. Viņš apvieno debesis un zemi, kā tas bija redzams Jēkaba vīzijā Vecajā Derībā. Un kopā ar Jēzu mēs redzam vēl lielākas lietas.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Jēzu, ar visiem eņģeļiem un ercenģeļiem mēs vēlamies Tevi slavēt mūžīgi.

Tu esi Visaugstākais,

Tu esi mīlestība,

Tu esi alfa un omega,

Tu esi žēlastība, bezgalīga labestība.

Tu mums esi viss. Amen

Mises noslēgums un vadlīnija

Dosimies mājās un būsim droši, ka mūsu erceņģeli mūs sargā visur un vienmēr.