2022. gada 2. februārī - KUNGA PREZENTĀCIJA, svētki.

Konsekrēto personu diena

Vadlīnija: Uz savu svētnīcu atnāks Valdnieks, kuru jūs gaidāt.

Ievads: Šodien mēs svinam Kunga prezentācijas svētnīcā svētkus un konsekrēto personu dienu. Marija un Jāzeps paklausīgi Dievam un Kunga Likumam prezentē Jēzu templī. Arī konsekrētās personas velta savu dzīvi Dievam. Tādēļ šodien kontemplēsim ne tikai Jēzus upurēšanu svētnīcā, bet arī lūgsimies par visām konsekrētajām personām. Jēzus ir pasaules gaisma, un konsekrētās personas dod Dieva gaismu citiem, liecina par Dieva mīlestību.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, augstais priesteri, apžēlojies par mums.

Kristu, žēlsirdīgs un labvēlīgs, apžēlojies par mums.

Kungs, Tēva spožumā, apžēlojies par mums.

I lasījums no pravieša Malahija grāmatas 3, 1-4

Pirmajā lasījumā pravietis Malahijs mums saka: Kas gan spēs izturēt viņa atnākšanas dienu? Diena, kad Jēzus nāca šajā pasaulē, ir tad, kad Jēzus iemiesojās un kļuva cilvēks. Jā, kā jau Malahijs pravietoja, Jēzus atnāca, lai šķīstītu no grēka visus – ‘Viņš ir kā kausētāja uguns un vadmalnieka sārms.“ Šodien mēs to redzam piepildāmies, kad Marija un Jāzeps upurē Jēzu templī.

Psalms 24 (23)

II lasījums no vēstules Ebrejiem 2, 14-18

Otrais lasījums, Ebreju vēstule, apliecina mums, ka Jēzus visā kļuva līdzīgs brāļiem. Viņš kļuva cilvēks, lai atpestītu visus un katru no mums. Viņš ir žēlsirdīgs un uzticīgs, Viņš ir augstais priesteris, Viņš ir mūsu Pestītājs.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Lūkass 2, 22-40

Šīs dienas Evaņģēlijs mums atgādina, ka Simeons, taisnīgs un dievbijīgs cilvēks gaidīja Mesiju. Kad Marija un Jāzeps ieradās templī, lai upurētu Jēzum, kā bija rakstīts Kunga likumā, viņš slavēja Dievu, jo redzēja Jēzu, gaidīto Mesiju, un pravietoja Marijai, ka viņas dvēseli caurdurs zobens – ka Marija stāvēs pie Jēzus krusta.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Jēzu, kopā ar Simeonu un Annu vēlamies Tevi slavēt:

Mēs šodien redzam Tavu klātbūtni un par to Tev pateicamies, jo Tu dod mums mieru un prieku.

Mēs šodien redzam mūsu pestīšanu, jo Tu esi atnācis, lai mūs atpestītu un svētdarītu.

Mēs šodien redzam Tēva spožumu, kas spīd caur Tevi, jo Tu un Tēvs esat viens.

Tu esi mūsu gaisma, Tu esi mūsu miers, Tu esi mūsu cerība. Āmen.

Mises noslēgums

Dosimies mājās un sludināsim, ka Dievs ir gaisma, Dievs ir Tēva godība, Dievs ir ar mums!

2022. gada 6. februārī

Parastā liturģiskā laikposma 5. svētdiena (Psaltērija I nedēļa)

Vadlīnija: Kad man jāstaigā zem ciešanu spaida, Tu uzturi manu dzīvību; Tu izstiep Savu roku pret manu ienaidnieku dusmām. (Ps 138, 7)

Ievads: Šīsdienas liturģija mūs aicina uzticēties Kungam, pastāvīgi nožēlot savus grēkus un dot iespēju Dievam strādāt caur mums. Kungs grib redzēt mūs, mēs esam Viņam vajadzīgi.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, pasaules gaisma, apžēlojies par mums.

Kristu, Tēva Dēla mīlestība, apžēlojies par mums.

Kungs, godības Karali, apžēlojies par mums.

I lasījums no pravieša Isaja grāmatas 6, 1-2A.3-8

Isaja grāmatā šodien mums tiek parādīta Isaja sūtība. Dievs aicina un sūta Isaju, lai viņš kļūtu pravietis savā tautā. Isajs atbildēja: Lūk, es esmu, sūti mani. Dievs katru no mums aicina izpildīt savu misiju. Atbildēsim tāpat kā pravietis Isaja – ar mieru un prieku Dievam, un būsim uzticīgi mūsu misijai.

Psalms 138

II lasījums no svētā apustuļa Pāvila pirmās vēstules Korintiešiem 1 Kor 15,1-11

Apustulis Pāvils mums stāsta par savu aicinājumu. To, kādā veidā Jēzus atklājās viņam, lai mainītu dzīvi un sludinātu Evaņģēliju visām tautām. Mācīsimies no Sv. Pāvila ļaut Jēzum pārveidot mūsu dzīvi un sludināsim Dieva vēsti visai pasaulei.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Lūkass 5, 1-11

“Dodies dziļumā” - tie ir vārdi, ko Jēzus sacīja Sīmanim, bet atkārto šodien katram no mums. Dodies dziļumā, lai paļautos uz Jēzu, kas tukšu nakti – Sīmanis visu nakti strādāja, bet nekā nenozvejoja – pārvērš gaišā dienā ar Dieva mīlestību. Jā! Mācīsimies iet dziļumā mūsu attiecībās ar Jēzu, tikai tas dod mums spēku evaņģelizēt un liecināt par Dieva valstību. Tikai kad mēs nebīstamies, bet paļaujamies uz Dievu, varam kļūt par cilvēku zvejniekiem.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Dodies dziļāk, Jēzu, esmu Tavs mīļotais dēls,

Tavi vārdi vada manus soļus.

Dodies dziļāk, Jēzu, esmu Tavs mīļotais dēls,

Palīdz man kļūt svētam/ai pasaules vidū.

Jā, mans Kungs, ņem mani pie rokas,

Ar Tevi došos mīlestības ceļā.

Jā, mans Kungs, ar Tevi sirdī

tīklus metīšu Tavas mīlestības jūrā!

Mises noslēgums

Dosimies mājās un atcerēsimies, ka katram no mums jāizpilda Dieva misija – kā pravietim Isajam, kā Sv. Pāvilam, kā Sv. Pēterim. Un tu? Dodies dziļumā!

2022. gada 13. februārī

Parastā liturģiskā laikposma 6. svētdiena (Psaltērija II nedēļa)

Vadlīnija: Esi man par klinti, kur varu patverties, par stipru pili, kas man palīdz! (Ps 31, 3)

Ievads: Šodien dienas liturģijā Dievs mums atgādina, ka Viņš vēlas palikt taisno un patieso sirdīs un ir gatavs palīdzēt mums dzīvot tā, lai Viņš varētu mājot mūsos.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, nabago Tēvs, apžēlojies par mums.

Kristu, kas mūs mīlēja, apžēlojies par mums.

Kungs, mūsu Mācītājs, apžēlojies par mums.

I lasījums no pravieša Jeremija grāmatas 17,5-8

Pirmajā lasījumā mēs lasām par pravieša gudrajiem teicieniem: ka cilvēks, kurš padodas pasaulīgiem kārdinājumiem, ir vājprātīgs; un svētīgs ir tas, kas paļaujas uz Dievu.

Psalms 138 (137)

II lasījums no svētā apustuļa Pāvila pirmās Vēstules Korintiešiem 15,12. 16-20

Otrajā lasījumā apustulis Pāvils sniedz salīdzinājumu ar to, kas būtu noticis, ja Kristus nebūtu augšāmcēlies. Bet ticīgajiem mirušo augšāmcelšanās noliegšana nav savienojama ar ticību Kristus augšāmcelšanās. Bez ticības Kristus augšāmcelšanā nevar būt ticības izpirkšanai un vispār nevar būt kristietības.

Lasījums no Jēzu Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Lūkass 6, 17. 20-26

Šajā fragmentā Jēzus māca cilvēkiem savu pirmo sprediķi, tā saukto Kalna sprediķi. Tajā Viņš runā par astoņiem svētlaimes baušļiem, kuru izpilde cilvēks atradīs savu atalgojumu debesīs, bet neizpildot - skumjas.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Kungs, paldies par visu, ko Tu dari manā labā. Paldies, ka nebaidījies un ienāci šajā cilvēciski aukstajā pasaulē. Pasaulē, kurā dzīvo cilvēku ļaunprātība un naids. Uz pasauli, kas Tevi nepieņēma, jo katram bija savas rūpes, visi mājās jutās labi, viegli, silti un gandarīti. Bet Tu tomēr atnāci uz šo zemi mīlestības dēļ pret katru no mums.

Mises noslēgums un vadlīnija

Lai katrs no mums mācās izrādīt pateicību Dievam un citiem cilvēkiem, mūsu brāļiem un māsām Kristū. Un tas viss jādara un jāpieņem ar prieku!

2022. gada 20. februārī

Parastā liturģiskā laikposma 7. svētdiena (Psaltērija III nedēļa)

Vadlīnija: Kungs ir žēlsirdīgs un labvēlīgs, lēnprātīgs un ļoti saudzīgs. (Ps 103, 8)

Ievads: Šīs dienas liturģija mūs aicina būt žēlsirdīgiem un ar mīlestību izturēties pret visiem cilvēkiem, it īpaši mūsu ienaidniekiem.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, žēlsirdīgs un lēnprātīgs, apžēlojies par mums.

Kristu, pazemīgs un maigs, apžēlojies par mums.

Kungs, pacietīgs un uzticīgs, apžēlojies par mums.

I lasījums pirmās Samuela grāmatas 1 Sam 26, 2.7-9.12-13.22-23

“Tevi Kungs šodien bija nodevis manās rokās, bet es negribēju izstiept savu roku pret Kunga svaidīto.” Šie vārdi pirmajā lasījumā no pirmās Samuēla grāmatas stāsta mums par Saulu un Dāvidu. Lai arī Sauls vēlējās nogalināt Dāvidu, Dāvids palika uzticīgs Dievam un nenogalināja Saulu, jo bija Kunga svaidītais. Mācīsimies kļūt žēlsirdīgi arī pret mūsu ienaidniekiem.

Psalms 103

II lasījums no svētā apustuļa Pāvila pirmās vēstules Korintiešiem 1 Kor 15, 45-49

Sv. Pāvils paskaidro mums, kas ir pirmais cilvēks (Ādams) un kas ir pēdējais Ādams (Kristus). Esam aicināti sekot Kristum, jo caur Kristības sakramentu mūsu pirmais cilvēks ir miris, jo esam atbrīvoti no pirmdzimtā grēka. Paliksim uzticīgi visām žēlastībām, ko mēs saņēmām Kristības sakramentā, un kļūsim Dieva svētie bērni.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Lūkass 6, 27-38

Šis Evaņģēlijs, ko dzirdam šodien, parāda mums, cik radikāla ir Jēzus mācība. Kļūt par Jēzus mācekļiem nozīmē izvēlēties kļūt radikāliem, izdzīvot ar visu sirdi, visu spēku, visu dvēseli Dieva vārdus. Mācīsimies no Jēzus mīlēt līdz galam – Viņš ir mūsu paraugs. Mācīsimies no Jēzus piedot, tāpat kā Viņš mums piedod. Mācīsimies no Jēzus kļūt žēlsirdīgi, tāpat kā Viņš ir žēlsirdīgs.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

"Esiet žēlsirdīgi, kā arī jūsu Tēvs ir žēlsirdīgs! (Lk 6,36)

Mūsu pienākums ir kļūt par Kristus Mīlestības balsi.

Esiet žēlsirdīgi, kā arī jūsu Tēvs ir žēlsirdīgs! (Lk 6,36)

Dieva mīlestības termometrs ir tuvākmīlestība... Darīt labu visiem, visos atstāt Dieva pēdas.

Esiet žēlsirdīgi, kā arī jūsu Tēvs ir žēlsirdīgs! (Lk 6,36)

Kristus nemīlēja brāļus pa jokam, Viņš nomira uz krusta viņu dēļ. Kristīgā brālība nav savienojama ne ar pašapmierinātību, ne vienaldzību. Jo vairāk brāļu nāk pie tevis, jo tuvāks tev ir Kristus.

Esiet žēlsirdīgi, kā arī jūsu Tēvs ir žēlsirdīgs! (Lk 6,36)

Neesam dzimuši, lai ienīstu un cīnītos savā starpā, bet gan lai mīlētu un palīdzētu viens otram. Lai tava izturēšanās ir autentiskas brālības aktīva liecība.

Esiet žēlsirdīgi, kā arī jūsu Tēvs ir žēlsirdīgs! (Lk 6,36)

Ja ir kāds grēks, ko Jēzus pastrādājis, - tam nav nekā kopīga ar nežēlību, bet gan ar labsirdību... Viņš ir vienkāršs cilvēks, cilvēks, kam piemīt viens vienīgs grēks – Viņš ir pārāk labs, jo Viņa labsirdība ir bezgalīga. Jēzus izturēšanās ieļaunoja jūdus, kuriem svarīga bija taisnība un likumu ievērošana.

Esiet žēlsirdīgi, kā arī jūsu Tēvs ir žēlsirdīgs! (Lk 6,36)

Nereti mēs varam kļūt rafinēti arī nemīlestībā. Bieži vien mums piemīt tāds kritizēšanas un izteiksmes veids, kas ievaino, kas ar visiem "ja", "varbūt", "tomēr" un "bet" patiesībā spēj iznīcināt otru cilvēku.”

Dieva kalps Guljelmo Džakvinta

Mises noslēgums un vadlīnija

Kļūsim žēlsirdīgi, kā mūsu Tēvs ir žēlsirdīgs!

2022. gada 22. februārī - SV. APUSTUĻA PĒTERA KATEDRA, svētki

Vadlīnija: Kungs mani vada, man nekā netrūks (Psalms 23)

Ievads: Svinēt Svētā Apustuļa Pētera katedras svētkus nozīme lūgties par mūsu Pāvestu Francisku. Tas nozīmē būt uzticīgiem Kristum, Baznīcai un mūsu Pāvestam. Būsim kopā ar universālo Baznīcu, kas šajā laikā dzīvo Sinodālo pieredzi, lai mēs varētu klausīties Svētajā Garā, viens otrā un izpildīt Dieva gribu.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, Baznīcas galva, apžēlojies par mums.

Kristu, starpnieks starp Dievu un Dieva tautu, apžēlojies par mums.

Kungs, Baznīcas līgavaini, apžēlojies par mums.

I lasījums no svētā apustuļa Pētera pirmās vēstules 5,1-4

Svētais Pēteris pirmajā viņa rakstītajā vēstulē parāda, ka viņš ir Kristus ciešanu, nāves un augšāmcelšanās liecinieks, tas, kurš atdeva savu dzīvību par Kristu, norāda ganiem, kādiem tiem vajadzētu būt un kā rīkoties: būt gataviem kalpot ganāmpulkam, Dieva tautai ar mīlestību, nevis ar interesi.

Psalms 23 (22)

Lasījums no Jēzu Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs 16, 13-19

Evaņģēlijā mēs redzam, kā Jēzus jautā saviem apustuļiem: “Par ko ļaudis uzskata Cilvēka Dēlu?” un svētais Pēteris atbild: ”Tu esi Kristus, dzīvā Dieva dēls.” Pēc šīs atbildes Jēzus, kurš zina, ka Pēteri ir apgaismojis Debesu Tēvs, uztic viņam Baznīcas atslēgas: “Uz šīs klints es uzcelšu savu baznīcu.”

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Euharistiskais Jēzu, mēs Tev pateicamies par Tavu Baznīcu, skaistu un bez grēka.

Mēs Tev pateicamies par mūsu Pāvestu Francisku, par savu kalpošanu. Dod viņam gudrību, veselību vadīt universālo Baznīcu īpašā veidā šajā sinodālajā ceļā.

Mēs tev pateicāmies par Sv. Pēteri, kas deva mums šo liecību: Tu esi Kristus, Dieva Tēva svaidītais, dzīvā Dieva Dēls.

Mēs Tev pateicamies, jo Tu mūs darīji par Tavas Baznīcas dzīves akmeni, garīgu celtni, palīdzi tapt par svētajiem priesteriem, lai caur Jēzu Kristu nestu Dievam patīkamus garīgus upurus!

Mises noslēgums un vadlīnija

Dosimies mājās un paliksim uzticīgi Dievam, Pāvestam un Baznīcai!

2022. gada 27. februārī

Parastā liturģiskā laikposma 8. svētdiena (Psaltērija IV nedēļa)

Vadlīnija: “Kļūt pilnīgiem kā Tēvs ir pilnīgs “ Mt. 5, 48

Ievads : Pilnveidosim sevi atbilstoši Dieva baušļiem.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, esi mūsu dzīves paraugs, apžēlojies par mums.

Kristu, kas esi Pestītājs, apžēlojies par mums.

Kungs, kas dāvā mums savu mīlestību, apžēlojies par mums.

I lasījums no Sīraha dēla grāmatas 27,5-8

Pirmajā lasījumā mūsu uzmanību pievērš tam , ko un kā mēs runājam, un aicina atbildīgi piemeklēt vārdus, lai tie atbilst patiesībai.

Psalms 92 (91)

II lasījums no svētā apustuļa Pāvila pirmās Vēstules Korintiešiem 15,54b-58

Otrajā lasījumā runāts par grēku un nāvi. Kristus uzvarēja nāvi. Mums no tas nav jābaidās . Dievs ir žēlsirdīgs ,

bet no mums gaida baušļu ievērošanu .

Lasījums no Jēzu Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Lūkass 6, 39-45

Šajā fragmentā Jēzus runa par pašpārliecību, kas mums padara aklus un traucē redzēt patiesību, iet un vest citus pa pareizo ceļu. Mūs aicina vērst uzmanību saviem trūkumiem un grēkiem un nesodīt citus – nemeklēt “skabargu ” cita acī .

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

“Jēzu, dievišķais Mācītāj, Tu esi nācis no debesīm, lai mums dāvātu žēlastības pārpilnību. Dari, lai tā mūsos pieaugtu un kļūtu par varenu upi, kas aizved mūžīgajā dzīvē ! Dieva kalps Guljelmo Džakvinta

Mises noslēgums un vadlīnija

Meklēsim katrā cilvēkā labo , pozitīvo un piedosim nepilnības citiem, bet ar saviem trūkumiem cīnīsimies.