Baznīcas un Ģimenes sargātāja

Vēsture

1717. gadā trīs makšķernieki iemeta tīklus Paraiba upē un atrada Aparesidas Dievmātes attēlu. Pēc vairākiem brīnumiem un veltīšanās, 1930. gadā Aparesidas Dievmāte tika pasludināta par Brazīlijas aizbildni, bet vēl pēc dažiem gadiem viņas godam tika uzcelta liela bazilika, kura ik gadu uzņem miljoniem svētceļnieku.

PJD viņa tiek lūgta kā Baznīcas un ģimeņu aizbildne!

Lūgšana

Dieva Māte un mana Karaliene, nemitīgi aizlūdz par manu ģimeni, kuru šodien uzticu tev! Āmen.

Jauns kareivis un ticības moceklis!

Biogrāfija

Sebastjāns izvēlējās uzticību Kristum dažādu militāro un sabiedrības apbalvojumu vietā. Šī iemesla dēļ viņu izslēdza no armijas un viņš tika nogalināts Diokleciāna vajāšanu laikā 300. gadā. Viņa dzīves galvenie aspekti ir drosme un mīlestība uz Jēzu Kristu. PJD viņu lūdz kā jaunu kareivi un ticības mocekli!

Lūgšana

Dāvā, lai caur tavu aizbildniecību spēju vairāk klausīt Dievam nekā cilvēkie, kļūstot par Kristus kareivi! Āmen.

Miera un mīlestības vēstnesis

Biogrāfija

Dzimis 1739.gadā Guaratinguetā. Nācis no turīgas ģimenes, bet no visa atteicies, lai kļūtu par franciskāni. Savos darbos un vārdos bija miera un mīlestības nesējs, kļūstot par paraugu, kā sevi veltīt Dievam. Veica brīnumus jau savas dzīves laikā, dodot sevis paša radītas zāles, kas palīdzēja izveseļoties. Viņu piesaucam kā miera un mīlestības vēstnesi!

Lūgšana

Aizlūdz par mums, lai, sekojot tavam piemēram, varam kļūt par miera un mīlestības veicinātājiem visos savas dzīves brīžos. Amen!

Jauniešu draugs

Biogrāfija

Pāvests Jānis Pāvils II 1984.gadā aizsāka Pasuales Jauniešu dienu tradīciju. Viņu uzskatīja par jauniešu pāvestu, jo viņš centās veidot dialogu ar jauniešiem, aicinot viņus atrast savu vietu un misiju Banznīcā. Viņš cīnījās līdz pēdējam savas dzīves brīdim, daloties ar mums savā priekā atdodot sevi visu Kristum un Jaunavai Marijai. Viņu dēvējam par jauniešu draugu.

Lūgšana

Uzticos tavai aizbildniecībai, lai patiesi izdzīvotu draudzību ar Kristu un brāļiem! Āmen.

Dieva gribai Uzticīgā!

Biogrāfija

Dzimusi 1586. gadā Limā, Peru. Par Rozi viņu nosauca viņas skaistuma dēļ. Viņa ir pirmā svētā no Amerikas kontinenta, kas ļoti daudz laika veltījusi lūgšanai un gandarīšanai. Daudzo savas dzīves grūtību priekšā mācēja saglabāt pārdabisku mieru, sekojot nabadzīgā un krustā sistā Kristus piemēram. Lūdzam viņas aizbildniecību, lai saglabātu uzticību Dieva gribai.

Lūgšana

Palīdzi man uzticības Dievam meklējumos visas manas dzīves laikā! Āmen.

Gados jaunais Kristus draugs!

Biogrāfija

Dzimis 1908. gada oktobrī vienkāršā ģimenē kādā diezgan izolētā teritorijā Brazīlijas vidienē. Jau no mazotnes viņam patika lūgties un piekalpot Misē. Viņu 16 gadu vecumā kopā ar tēvu Manuelu Gomezu Gonzalesu nogalināja revolucionāri brīdi, kad abi devās apmeklēt tālākās kristiešu kopienas. Viņu aicinām viņa lielās mīlestības uz Kristu dēļ.

Lūgšana

Dari, lai, sekojot tavam piemēram, mēs būtu ieskatīti Kristus draugu pulkā gan šajā dzīvē, gan mūžībā! Āmen.

Kristus kontemplētāja!

Biogrāfija

Dzimusi Čīlē 1900.gadā. Jau no sešu gadu vecuma gandrīz katru dienu apmeklēja Sv. Misi. Viņas neatlaidīgā vēlme pieņemt euharistiju atklāja viņas iekšējās ilgas satikt Kristu. Daudzi uzskata, ka jau pirms iestāšanās Karmelā 17 gadu vecumā viņa dzīvojusi svētu dzīvi, tuvinot arī citas dvēseles Dievam. Viņa vienmēr apzinājās savu lūgšanu un upuru spēku, lai darītu labāku pasauli. Šodien uz viņas kapa lasām frāzi: “Mīlestība ir visstiprākā.” Lūgsim viņas aizbildniecību, lai mācītos būt Kristus kontemplētāji.

Lūgšana

Palīdzi atrast manā dvēselē vēlmi bez mitas pielūgt un slavēt Jēzu! Āmen.

Brazīlijas apustulis!

Biogrāfija

Dzimis 1534.gadā Tenerifē, Kanāriju salās. Iestājās jezuītos un tika kā misionārs nosūtīts uz Brazīliju. 1566.gadā iesvētīts par priesteri. Bijis Brazīlijas jezuītu misiju provinciālis un atbildīgais, savu darbu veikdams ar lielu gudrību un pārliecinoši. Miris 1597.gadā un nodēvēts par Brazīlijas apustuli. Mēs, Rio PJD jaunieši, lūdzam viņa aizbildniecību!

Lūgšana

Liec, lai caur tavu piemēru spējam panākt lielus augļus misionāru darbam mūsu zemēs. Āmen.

Skapulāra moceklis!

Biogrāfija

Izidors ir dzimis ap 1890.gadu Bokendelā, Kongo. Nāk no nabadzīgas ģimenes un uz lauka strādājis jau kopš agras bērnības. 1906.gadā saņēmis kristību pēc tam, kad iepazinies ar karmelītiem, kuri viņam uzdāvināja rožukroni un Karmela kalna Dievmātes skapulāru. Viņš īpaši mīlēja dievmāti, ar prieku lūdzās un dziedāja sava darba laikā. Kad viņam palūdza to beigt, viņš pameta darbu, bet nepaklausīja pavēlei savu ticību izdzīvot klusumā. Pēc soda izciešanas noperot viņš mira. Viņu piesaucam kā skapulāra mocekli.

Lūgšana

Liec, lai caur tavas ticības piemēru, mierā pieņemam dzīves neveiksmes un uzticamies Dievmātes aizsardzībai, kas ir mūsu Māte. Āmen.

Žēlsirdīgās mīlestības vēstniece!

Biogrāfija

1914.gadā dzimusi Salvadorā, un jau no bērnībasbija ļoti žēlsirdīga. Bija neatlaidīga un apkopa slimniekus, kā arī sekoja principam: nekad neiazvērt durvis tam, kurš lūdz palīdzēt. Iestājās Dievmātes Bezvainīgās ieņemšanas māsu misionāru kongregācijā. Izveidoja dažādas asociācijas, slimnīcas un skolas. Mēs viņu piesaucam kā žēlsirdīgās mīlestības vēstnieci.

Lūgšana

“Labais Brazīlijas eņģeli”, aizbildini par mums, lai mēs būtu spējīgi ar prieku dalīties tajā, kas mums ir, ar saviem brāļiem, kas ir nonākuši grūtībās. Āmen.

Cīnītājs pret ļaunumu!

Biogrāfija

Saskaņā ar Baznīcas tradīciju, viņš ir bijis Romas impērijas kareivis Diokleciāna laikā. Kļuva par kristieti un tāpēc tika spīdzināts un viņam tika nocirsta galva. Sākot no 4.gs., viņu godināja kā Kristus mocekli. Viņš tiek atainots brīdī, kad cīnās ar pūķi, simbolizējot spēcīgu ticību un cilvēku, kurš triumfē pār ļaunumu. Viņu lūdzam kā cīnītāju pret ļaunumu!

Lūgšana

Palīdzi ar savu piemēru būt stipriem ticībā un drosmīgi stāties pretī ļaunumam, ticot uzvarai. Āmen.

Evaņģēlija vērtību sargātāja!

Biogrāfija

Dzimusi 1919.gadā, bet 12 gadu vecumā tika nogalināta, aizstāvot savu jaunavību. Viņas vārds un piemērs drīz vien izplatījās un daudziem kļuva zināms. Viņa veidoja un rūpējās par savām attiecībām ar Dievu un tuvāko. Viņu lūdzam kā Evaņģēlija vērtību sargātāju.

Lūgšana

Palīdzi, lai ar tavu aizbildniecību savā dzīves ceļā ar prieku sargāju Evaņģēlija vērtības. Āmen.