2024. gada 3. maijs - Svētais Filips un svētais Jēkabs, svētki

Vadlīnija: Viņu balss ir dzirdama pa visu zemi. (Ps 19)

Ievads: Svētais Filips no Betsaidas ir viens no pirmajiem mācekļiem, kuru Jēzus aicina sev sekot un kurš Jēzum jautā: "Parādi mums Tēvu!" un saņem atbildi: "Filip, tas, kurš redz Mani, redz Tēvu."

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, kas mums parādi Tēvu, apžēlojies par mums!

Kristu, Dieva Tēva Dēls, apžēlojies par mums!

Kungs, kas izpildīji Tēva gribu, apžēlojies par mums!

I lasījums no svētā apustuļa Pāvila pirmās vēstules Korintiešiem 15, 1-8

Šajā lasījumā redzam Svēto Pāvilu, kas deg un atdod savu dzīvi par Evaņģēliju. Viņš sludina visiem kerygma: Kristus, kas ir atnācis, nomira un ir augšāmcēlies, un parādījās apustuļiem.

Psalms 19

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Jānis 14, 6-14

Šodienas Evaņģēlijs parāda mums sarunu starp Jēzu un Filipu. Jēzus atbild Filipam: Kungs, parādi mums Tēvu. Kas mani ir redzējis, tas ir redzējis Tēvu. Jā, caur Kristu mēs redzam Dievu Tēvu, caur Kristu mēs runājam ar Dievu Tēvu, caur Kristu esam Dieva Tēva klēpī.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Tēvs, Mēs Tev pateicamies, ka Tu devi mums savu Dēlu, kas mums stāstīja par Tevi. Mēs Tev pateicamies, jo Tu mums ļāvi saprast, ka vissvarīgākais ir mīlēt Tevi un To, kuru Tu esi sūtījis un kas ir Tavas mīlestības apliecinājums. Dāvā mums žēlastību Tevi patiesi mīlēt katru savu mūža dienu un ikvienā situācijā, lai tādējādi mūsu dzīve pulsētu mīlestībā uz Tevi, un visi mūsu brāļi, redzot to, varētu sacīt: “Redziet, kā viņi mīl Tēvu!” Un, sekojot mūsu piemēram, viņi varētu iepazīt Tevi, svētais, maiguma pilnais Tēvs.

Dieva kalps G. Džakvinta

Mises noslēgums un vadlīnija

Turpināsim mūsu dzīvi droši, ka mums ir Tēvs debesīs, kas mūs mīl un kas par mums parūpēsies.

2024. gada 5.maijā – VI. Lieldienas svētdiena, Psaltērija VI nedēļa

Vadlīnija: Ar priecīgu balsi pasludiniet to un dariet zināmu! Lai šī vēsts aiziet līdz zemes galiem! Sludiniet: Kungs ir izglābis Savu kalpu Jēkabu! Allelujā. (Jes 48, 20)

Ievads

Lai mēs būtu īstie apustuļi, Kristus šodien aicina mūs ievērot Kristības un Iestiprināšanas sakramentu un pastāvīgi izrādīt mīlestību pret Dievu un tuvāko.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, patriarhu karalis, apžēlojies par mums.

Kristu, apustuļu padomdevējs, apžēlojies par mums.

Kungs, evaņģēlistu iedvesmotājs, apžēlojies par mums.

I lasījums no Apustuļu darbiem 10:25-26, 34-35, 44-48

Lasījuma sākumā Pēteris parāda sevi kā pazemīgu cilvēku. Tālāk Pēteris saka, ka nav iespējams viltīgi ticēt Dievam un būt Viņam tīkamam, bet gan dzīvot saskaņā ar sirdsapziņu, ko Dievs ir ielicis katrā cilvēkā jau no paša sākuma. Parasti Svētais Gars nolaižas pār jūdiem pēc Kristības, bet šeit pirmo reizi Viņš Pētera runas laikā nolaižas pār pagāniem, parādot jūdiem, kas bija kopā ar Pēteri, ka Dievs uz vienlīdzīgiem noteikumiem ar jūdiem pieņem pagānus Baznīcas pulkā.

Psalms 98:1, 2-3, 3-4

II lasījums no svētā apustuļa Jāņa pirmā vēstules 4, 7 - 10

Šajā lasījumā ir izskaidroti divi mīlestības baušļi: mīlestība pret Dievu un mīlestība pret tuvāko. Šī mīlestība sākotnēji nāk no Dieva. Kas nemīl savu tuvāko, kuru viņš redz, tas melo pats sev, kad saka, ka mīl Dievu, kuru viņš neredz.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Jānis 15, 9 - 17

Šeit Kristus aicina mūs mīlēt un pildīt savus kristīgos pienākumus, kā Viņš to darīja attiecībā pret Tēvu. Un, ja mēs to pildīsim, mēs būsim laimīgi. Tālāk Kristus izklāsta bausli mīlēt savu tuvāko un runā par pašaizliedzību viņa dēļ. Izpildot mīlestības baušļus, mēs kļūstam par Kristus draugiem, nevis par nezinošiem vergiem. Tad Jēzus aicina viņus izplatīt Evaņģēliju, darot brīnumus.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Kungs, paldies par visu, ko Tu man dari. Paldies, ka, pieņemot Tevi savā sirdī, es kļūstu stiprāks katru reizi, kad esmu kārdināts. Un tas ir Tavs nopelns.

Mises noslēgums un vadlīnija

Lai katrs no mums padomā, vai viņš patiesi mīl Dievu un savus tuvākos un vai viņš ir patiesas, kristīgas dzīves paraugs citiem?

2024. gada 9.maijs – Kunga Debeskāpšanas svētki

Vadlīnija: Man ir dota visa vara debesīs un virs zemes.

Ievads: Kristus uzkāpj debesīs, pavēstot, ka drīz nāks Svētais Gars, kas dos spēku sludināt.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, uzkāpis Debesīs, apžēlojies par mums.

Kristu, kas sēdi pie Dieva labās rokas, apžēlojies par mums.

Kungs, kas sūtīji apustuļus sludināt Evaņģēliju, apžēlojies par mums.

I lasījums no Apustuļu darbiem 1, 1-11

Pirmajā lasījumā lasām par Jēzus uzņemšanu Debesīs. Par to, kā Jēzus ar apustuļiem pavadīja 40 dienas pēc augšāmcelšanās un tad uzkāpa Debesīs pie Tēva, visu savu mācību nododams tālāk apustuļiem. Apustuļi ir aicināti sludināt Dievu visā pasaulē.

Psalms 47

II lasījums no svētā apustuļa Pāvila vēstules Efeziešiem 4, 1-13

Svētais Pāvils mudina mūs uzvesties tā, lai mēs būtu tā aicinājuma, ko esam saņēmuši, cienīgi. Mēs esam viena tauta, viens gars, viena ģimene. Kopā mēs esam aicināti piedalīties dzīvē Dievā, lai sasniegtu mīlestības pilnību.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Marks 16, 15 - 20

Jēzus, uzņemts Debesīs un sēdēdams pie Tēva labās rokas, tagad uzrauga apustuļu misiju un šodien savas Baznīcas misiju laikā, kurā mēs dzīvojam.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Kungs Jēzu, mēs gribam un esam gatavi sludināt pasaulē Tavu Evaņģēliju – pasaulē, kurā mums ir lemts dzīvot pēc Tava mīlestības pilnā plāna.

Kungs Jēzu, lūdz Tēvu, kā esi to mums solījis, lai Viņš sūta mums Svēto Garu – patiesības, centības un mierinājuma Garu, lai Tas dara mūsu liecību skaidru un iedarbīgu.

Kungs, mēs Tevi lūdzam paliec vienmēr ar mums, apvieno mūs visus Sevī un dari mūs spējīgus nest pasaulē tālāk Tavu mieru un pestīšanu.

Dievs Svētais Gars, atver manas ausis, lai es varu dzirdēt Tavu vēsti; atver manas acis, lai es varu redzēt Tavas radības skaistumu; atver manu garu, lai es varu ticēt Tavam vārdam. Gustāfs Martelē

Mises noslēgums un vadlīnija

Šodien lūgsimies Sv. Garam, lai Viņš mums dotu Savu žēlastību, lai mēs varētu pieņemt visu, kas notiek mūsu dzīvē ar pacietību un ticību Dievam.

2024. gada 12. maijs – VII Lieldienu svētdiena, Psaltērija VII nedēļa

Vadlīnija: Kas paliek mīlestībā, tas paliek Dievā.

Ievads: Mīlēsim viens otru, lai mēs būtu Dieva mīlestības liecinieki.

 

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, īstā dzīvības maize, apžēlojies par mums.

Kristu, dzīvā ūdens avots, apžēlojies par mums.

Kungs, dvēseles pazinējs, apžēlojies par mums.

I lasījums no Apustuļu darbiem 1, 15-17, 20a, 20c-26

Apustuļi, sapulcējušies lūgšanā un paklausīgi ieklausoties Svētajā Garā, ievēlēja Mateju Tā Kunga nodevēja Jūdas vietā. Apustuļi atkal ir 12, kā Kungs bija iecerējis.

Psalms 103:1-2, 11-12, 19-20

II lasījums no svētā apustuļa Jāņa pirmās vēstules 4, 11 - 16

Svētais Jānis uzstāj uz mīlestību. Mums ir jāmīl vienam otru tā, kā Dievs mūs mīl. Tikai tas, kas mīl, paliek Dievā, un Dievs paliek viņā.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Jānis 17:11b-19

Evaņģēlijs mums rāda Jēzu Pēdējo vakariņu istabā lūdzoties. Jēzus lūdz Tēvu, lai Viņi būtu viens. Tā ir vienotības lūgšana. Jēzus slāpes ir Viņa baznīcas vienotība. Jēzus sūta Savējos pasaulē, lai tie liecinātu par patiesu Mīlestību.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Lai viņi ir viens! Jēzu, lai tā ir mūsu šodienas lūgšana.

Lai viņi ir viens! Lai pasaule ticētu, ka Tu esi Tēva Dēls.

Lai viņi ir viens! Lai Tava Baznīca spīd kā zvaigzne debesīs.

Lai viņi ir viens! Lai mēs visi kļūtu par Tavu ganāmpulku, par Tavu baznīcu, par Tavu ģimeni! Amen

Mises noslēgums un vadlīnija

Darīsim visu, lai mēs būtu viens!

2024. gada 14.maijs - Sv. Apustulis Matijs, svētki

Vadlīnija: Lai Kunga vārds ir slavēts no šī laika un mūžam. (Ps 113)

Ievads: Kopā ar Svēto apustuli Matiju esam aicināti klausīties Dievā, Viņam sekot, lai mēs ietu pa pasauli un nestu augļus.

 

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, Tu mums sacīji “Palieciet manā mīlestībā”, apžēlojies par mums!

Kristu, Tu, kas mums sacīji “Ne jūs mani izvēlējāt, bet es jūs izvēlējos”, apžēlojies par mums!

Kungs, Tu mums sacīji “Es jums pavēlu, lai jūs cits citu mīlētu”, apžēlojies par mums!

 

I lasījums no Apustuļu darbiem 1, 15-17. 20-26

Apustuļi sapulcējās kopā, lai lūgtos un klausītos Svētajā Garā. Tādā veidā viņi izvēlējās Mateju, lai saņemtu kalpošanas un apustuļa pienākumus, ko Jūdass atstāja.

 

Psalms 113

Lasījums no Jēzu Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Jānis 15, 9-17

Šodienas Evaņģēlijs māca mums, kas ir īsta mīlestība. Mīlestība nozīmē dot savu dzīvību par saviem draugiem, mīlestība nozīmē palikt Dieva mīlestībā, mīlestība nozīmē kalpot, mīlestība nozīmē, ka mēs nekad neesam ienaidnieki. Tādā veidā mūsu dzīvē būs prieks un mūsu prieks būtu pilnīgs.

 

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Pateicamies Dievam par Savu mīlestību caur Sv. Pāvila vārdiem - Mīlestības himnu

Ja es runātu ar cilvēku un eņģeļu mēlēm un man nebūtu mīlestības, tad es būtu skanošs varš vai šķindošs zvārgulis. Un, ja es pravietotu un ja es zinātu visus noslēpumus un atziņas dziļumus, un ja man būtu pilnīga ticība, ka varētu kalnus pārcelt, bet nebūtu mīlestības, tad es neesmu nekas. (..) Mīlestība ir lēnprātīga, mīlestība ir laipna, tā neskauž, mīlestība nelielās, tā nav uzpūtīga. Tā neizturas piedauzīgi, tā nemeklē savu labumu, tā neskaistas, tā nepiemin ļaunu. Mīlestība nekad nebeidzas, pravietošana beigsies, valodas apklusīs, atziņa izbeigsies. (1 Kor 13)

Mises noslēgums un vadlīnija

Iesim visur un sludināsim Dieva bezgalīgo mīlestību.

 

2024. gada 19. maijs – Vasarsvētki

Vadlīnija: Visi tika Svētā Gara piepildīti.

Ievads: Vasarsvētki – tie ir Baznīcas svētki, tie ir mūsu svētki. Pateiksimies Kungam, kas mums ir devis savu Garu, lai mēs kļūtu par Viņa lieciniekiem pasaulē.

 

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, kas sūtīji Savu Garu, apžēlojies par mums.

Kristu, kas sūtīji Apustuļus sludināt Tavu mīlestību, apžēlojies par mums.

Kungs, kas esi no Tēva sūtīts, apžēlojies par mums.

I lasījums no Apustuļu darbiem 2:1-11

Jēzus mācekļi bija uzticīgi Kungam. Viņi gaidīja apsolīto Svēto Garu, kas parādījās kā uguns un vārda zīme, parādījās ugunīgās mēles. Kad Svētais Gars nāca, sākās evaņģelizācija.

Psalms 104:1, 24, 29-30, 31, 34

II lasījums no svētā apustuļa Pāvila vēstules Galatiešiem 5, 16 - 25

Mēs esam aicināti ļauties Tā Kunga Gara vadībai, lai saņemtu Viņa augļus: mīlestību, labestību, prieku, mieru...

Ar Svētā Gara spēku mēs piedzīvojam Gara augļus un atmetam miesas vēlmes. Tikai tā mēs staigājam saskaņā ar Garu un apliecinām, ka no mīlestības piederam krustā sistajam Kristum.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Jānis 15, 26- 27; 16, 12- 15

Svētais Gars mūs vadīs pie visas patiesības. Jēzu, dāvā mums Savu Garu, lai mēs nestu pasaulei Labo Vēsti.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Svētais Gars, Tu Trīsvienīgā Mīlestība, kas vieno Tēvu un Vārdu,

Tu Tēva misionārās mīlestības izpausme,

kas dodas meklēt savus bērnus.

Tu mūžīgā Vārda iemiesošanās noslēpuma autors Marijas klēpī,

Tu, kas svētdarīji Baznīcu Vasarsvētku dienā,

kas mūs visus esi aicinājis uz svētumu

un mūs esi darījis par svētuma apustuļiem pasaulē,

neaizmirsti, ka mēs vēlamies ieklausīties Tavā Vārdā, Tavos čukstos,

ka vēlamies sekot Tev ceļā uz svētumu, ka vēlamies atdot savu dzīvi,

lai mūsu brāļi sekotu mums tai pašā ceļā!

Svētais Gars, dievišķais Gars, mēs piesaucam Tevi, uzklausi mūsu lūgšanu!

Dieva kalps Guljelmo Džakvinta

Mises noslēgums un vadlīnija

Ar Svēta Gara spēku dosimies pasaulē un sludināsim Dieva mīlestību!

2024. gada 26. maijs – Trīsvienības svētki

Vadlīnija: Dziediet priecīgi Kungam, jūs taisnie, visiem, kam skaidra sirds, klājas Viņu slavēt! Pateicieties Kungam ar cītaru. (Ps 33, 1)

Ievads

Šodien mēs svinam Trīsvienības svētkus un šīsdienas liturģija mūs aicina ar patiesu ticību pazīt mūžīgās Trīsvienības godību un godāt Dievišķo Personu vienotību Viņu varenībā.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, mūsu palīgs un vairogs, apžēlojies par mums.

Kristu, mūsu draugs, apžēlojies par mums.

Kungs, neredzamais un žilbinošais, apžēlojies par mums.

I lasījums no Atkārtotā Likuma grāmatas 4, 32-34.39-40

Kas ir Dievs? Kas mums jāzina par Dievu? Debesu un zemes Dievs, neredzamais un žilbinošais, parādoties tumsā un ugunī, dodot cilvēkiem likumu, baušļus. Mēs nekad neuzzināsim visu par Viņu. Bet mēs varam pazīt Viņu – personīgi pazīt kā draugu.

Psalms 33

II lasījums no Svēta Pāvila vēstules Romiešiem 8, 14-17

Uzticoties Dievam, mēs pieņemam Viņa Valstību, tas ir, Viņa valdīšanu mūsu dzīvē, kura ienāk mūsos kā Svētā Gara vadība. Šodien apustuļa Pāvila galvenā doma – Dieva Gara klātesamība nepaverdzina mūs, bet piepilda mūs ar bērna mīlestību pret Dievu, kas kļūst mums ne tikai kā Tēvs, bet Abba - tā ebreju bērni maigi un laipni vēršas pie saviem tēviem.

Lasījums no Jēzu Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs 28, 16-20

Šajā fragmentā Jēzus runa ar saviem apustuļiem par Viņa varu visā pasaulē un debesīs un par mācekļu uzdevumu, ka viņiem jāiet pa visu zemi un pie visām tautām un jākristī Tēva, Dēla un Svētā Gara Vārdā, kā arī jāiemāca cilvēkiem viss, ko Jēzus Kristus mācīja saviem apustuļiem.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Trīsvienīgais Dievs, mēs Tevi pielūdzam un pateicamies.

Dievs Tēvs, apmīļo mūs, jo Tu esi mūsu Tēvs.

Dievs Dēls, atpestī mūs, jo Tu esi mūsu Pestītājs.

Dievs Svētais Gars, stiprini mūs, jo Tu esi mūsu spēks.

Trīsvienīgais Dievs, mājo mūsu dvēselē, mūsu dzīvē, lai varētu dzīvot pēc Dieva mācības un turpināt mūsu svētuma ceļu līdz mūžīgajai dzīvei. Amen.

Mises noslēgums un vadlīnija

Kļūstiet par apustuļiem kaut uz vienu stundu un sludiniet citiem par Kristu ne ar vārdiem, bet ar saviem darbiem!