2023.gada 1.oktobris

Parastā liturģiskā laika 26.svētdiena, Psaltērija XXVI nedēļa

Vadlīnija: Kungs atceries savu žēlsirdību

Ievads: Mēs vienmēr esam aicināti uz atgriešanos. Atgriezties katru dienu, lai atgrieztos pie Kunga ar visu sirdi, un tas mūs ved uz pestīšanu, uz svētumu.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, Tu esi taisnīgs, apžēlojies par mums.

Kristu, Tu esi patiesība, apžēlojies par mums.

Kungs, Tu esi mīlestība, apžēlojies par mums.

Lasījums nopraviešaEzehiēla grāmatās:Ez 18:25-28

Ar pravieša Ezēhiēla starpniecību Dievs vēlas mums atgādināt lai atgriezties katru dienu. Dievs nevēlas grēcinieka nāvi, bet gan viņa dzīvību. Pieņemsim šo aicinājumu uz pastāvīgu atgriešanos, lai būtu Viņa tuvumā.

Psalms Ps 25:4-5, 6-7, 8-9

II Lasījums no Sv. Pāvila vēstules Filipiešiem:2:1-11

Svētā Pāvila kristoloģiskā himna aicina mūs uzlūkot Kristu pazemīgā sirdī. Viņš, kas ir Dievs, ir kļuvis nabags, cilvēks kā mēs, lai parādītu mums ceļu pie Tēva, uz svētumu.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs Mt 21:28-32

Jēzus līdzības mums parāda, cik uzmanīgs bija Jēzus un cik dziļa izpratne viņam bija par pasauli, par apkārtējo realitāti. Ar līdzību palīdzību Jēzus vēlas palīdzēt mums pieņemt Dieva valstību. Ar šodienas līdzību Jēzus aicina mūs atgriezties, atgriezties pie Dieva ar visu sirdi.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Jēzus Euharistija Tu mūs rūpīgi uzlūko un pazīsti.

Tu zini mūsu pagātni, tagadni un nākotni.

Tu ved mūs aiz rokas, lai mēs ar visu sirdi atgrieztos pie Tevis.

Tu ved mūs pie Tēva, lai atklātu mums savu žēlsirdīgo un bezgalīgo mīlestību.

Tu dāvā mums Savu Garu, lai Viņa Mīlestības apgaismoti, iedegti, arī mēs kļūtu par Taviem dedzīgiem mācekļiem, lai mūžīgi dziedātu Tavu mīlestību. Amen

Mises noslēgums un vadlīnija

Sludinām Dieva žēlsirdīgo mīlestību, kas vienmēr gaida, lai mēs viens otru pieņemtu un mīlētu.

2023.gada 15.oktobris

Parastā liturģiskā laika 28. svētdiena, Psaltērija XXVIII nedēļa

Vadlīnija:Es palikšu pie Kunga visas mana mūza dienās ( R. 6cd)

Ievads

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, mūsu pestīšana, apžēlojies par mums.

Kristu, mūsu Euharistija, apžēlojies par mums.

Kungs, mūsu svētlaime, apžēlojies par mums.

I lasījums no pravieša Isaja grāmatas (25:6-10a )

Pravietis Isaja atver mūsu sirdis cerībai. Nākošais Mesija ir tas, kas dod cerību, mīlestību, uzticību, glābšanu. Pieņemsim aicinājumu doties Viņam pretī; Luk tas ir musu Dievs!

Psalms 23:1-3a, 3b-4, 5, 6

II Lasījums no Sv. Pāvila vēstules Filipiešiem: 4:12-14, 19-20

Svētais Pāvils norāda uz Jēzu, jo tikai Viņā ir pestīšana, mīlestība un svētums. Nodosim sevi Kungam, jo Viņš mūs ved uz patiesību, uz mīlestību, uz patiesību.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs , 22:1-14

Jēzus šodienas evaņģēlijā salīdzina debesu valstību ar kāzu mielastu. Debesis nav pienākums, kas jāizpilda, bet gan prieks, kas jābauda. Jēzus ir ielūgums uz kāzām, ko Tēvs mums ir sūtījis, bet ieklausieties, kā mēs uz šo ielūgumu reaģējam?

Taču īstais īssavienojums būtībā slēpjas divās lietās: domāt, ka ticība ir pienākums, un domāt, ka ticība ir prieks. Ja ticība būtu pienākums, mums būtu labi no tās atbrīvoties, patiesībā mums ir pārāk daudz pienākumu. Tā vietā tā ir izvēle, nevis pienākums. Tā ir tāda cilvēka izvēle, kurš ļauj sevi mīlēt un saprot, ka mīlestība nevar pastāvēt piespiedu kārtā. Tajā pašā laikā ticība nav prieks, tas ir, tā nav sentimentāla. Ticība ir prieks, nevis emocijas. Un prieks nebūt nav emocija, mums, kristiešiem, tas ir fakts.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Jēzu Euharistijā, šodien Tu mūs esi aicinājis uz savu kāzu mielastu.

Tu esi mūsu līgavainis, Tu esi mūsu mīlestība.

Tu mūs aicini svinēt kopā ar Tevi, lai atjaunotu mūsu ticību Tev.

Jēzu, pieņem mūsu mīlestību, pieņem mūsu ierobežojumus un pārveido tos par cienīgu tērpu mūsu mūžīgajām kāzām. Amen

Mises nos lēgums un vadlīnija

Mēs sludinām visiem, ka Dieva Valstība ir mūsos, tā ir mīlestība, prieks, miers. Katru dienu mēs esam aicināti dzīvot savu ticību kā pilnīgu sekošanu Dieva mīlestībai.

2023.gada 28.oktobris

SV. APUSTUĻI SĪMANIS UN JŪDA, svētkia

Vadlīnija:Kunga likumi ir pilnīgi un atspirdzina dvēseli. Tā Kunga liecība ir patiesa un vientiesīgos dara gudrus.

Ievads:Šodien mēs svinam sv. apustuļu Sīmaņa un Jūdas svētkus. Svētais Sīmanis ir viens no divpadsmit Jēzus izvēlētajiem apustuļiem, galilejietis. Viņš ir sludinājis Kristus mācību Ziemeļāfrikā un Persijā, kur arī mira mocekļa nāvē. Svētais Jūda tiek saukts arī par Tadeju. Viņš ir svētā apustuļa Jēkaba Jaunākā brālis, viņu uzskata par Svētās Ģimenes radinieku. Svētais Jūda ir nesis Kristus vēsti vispirms uz jūdu apgabaliem, tad uz Sīriju un Mezopotāmiju. Armēņi svēto Jūdu godina kā savu apustuli un liecina, ka tieši Armēnijā viņam tika nocirsta galva. Šīsdienas liturģija mūs aicina lūgties par Baznīcu, lai Tā turpinātu augtu un vēstu jaunas tautas ticībai.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, Visgudrākais Dievs, apžēlojies par mums.

Kristu, Baznīcas dibinātājs, apžēlojies par mums.

Kungs, gudrības devējs, apžēlojies par mums.

I lasījums (Ef 2, 19-22)

Šīs dienas lasījumā apustulis Pavels atbild visiem, kas ar viltus pieticību saka, ka Baznīcā viņš ir mazs cilvēks un ne vietējais, neesot vērtīgs un vispār gāja garām. Viņš saka: „Jūs jau neesat svešie un atnācēji, bet vienas valsts pilsoņi ar svētajiem un Dieva saimei”. Tā ir liela atbildība – atcerēties to, ka mūsu pilsonība ir Debesu Valstībā. Un ja mēs atsakāmies no tādas nenopelnītas privilēģijas, tad mēs atsakāmies no atbildības. Pavels mūs aicina ar pateicību un pazemību pieņemt šo atbildību.

Psalms 19 (18)

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Lūkass (6, 12-19)

Stāstot par apustuļu aicinājumu, Lūkass neatklāj, pēc kādā principa Jēzus viņus izvēlēja, viņš tikai stāsta, ka viņi tika izvēlēti no Viņa mācekļiem. Pēc cilvēku domām, Jēzum vajadzēja izvēlēties labākus no labākiem. Bet Evaņģēlijs no mums neslēpj apustuļu cilvēcisko vājumu. Kristus atnāca atpestīt grēciniekus, un šie „tipiski pārstāvji” ne visā bija parasti: viņi bija spējīgi atbildēt Viņa aicinājumam.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Mums ir ļoti grūti saprast, kāpēc Kungs vēlējās kļūt par "kādu lietu", lai man dotu savu žēlastību. Viņš vēlējās kļūt par maizi un vīnu, kas ir vispieejamākās, visizplatītākās, visvienkāršākās lietas gan liela karaļa viesībās, gan uz nabadzīgo ļaužu galda, -kaut kas tāds, kas visiem var piederēt. Viņš izvēlējās maizi, ko ēd, un vīnu, ko dzer, lai visi varētu satikties ar Viņu.
Dieva kalps Guljelmo Džakvinta

Mises noslēgums un vadlīnija

Izteiksiet šodien vienu lūgšanu par mūsu Baznīcas svētumu!

2023.gada 29.oktobris

Parastā liturģiskā laika 30.svētdiena, Psaltērija XXX nedēļa

Vadlīnija: Es milu tevi, Kungs, mans stiprums! (Psalms 18 r. 2b)

Ievads:

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, Tu esi žēlsirdīgs, apžēlojies par mums.

Kristu, Tu esi pazemīgs, apžēlojies par mums.

Kungs, Tu esi labvelīgs, apžēlojies par mums.

I lasījums no Izceļošanasgrāmatas 22:20-26

Pirmais lasījums no Izceļošanas grāmatas mums atgādina, cik ļoti Dievs aicināja Israēla tautu ievērot Viņa likumu. Taču vissvarīgākais ir atcerēties, ka Dievs ir Tas Kungs, kas uzklausa un ir žēlsirdīgs.

Psalms 18:2-3, 3-4, 47, 51

II lasījums no Sv. Pāvila Pirmā vēstules Tesaloniķiešiem (1 Tes 1:5c-10)

Pirmā vēstules Tesaloniķiešiem ir uzsvērti trīs svarīgi kristīgās dzīves aspekti: ticība, mīlestība un cerība.

Ticība pieder visiem, kas tic Kungam Jēzum un Viņa Krusta noslepuma. Pēc tam patiesa ticība atdzimušajiem izpaužas ar redzamiem augļiem: mīlestību pret Dievu, saviem brāļiem un māsām un pazudušajām dvēselēm. Visbeidzot, mīlestība uz Kungu Jēzu jo īpaši rada gaidīšanu: tā ir cerība uz Kunga Jēzus atgriešanos, lai mūs paņemtu pie sevis.

Mēs redzēsim, ka Pāvilam piemiņa par šīm trim dārgajām tesaloniķiešu kristīgās dzīves īpašībām bija iemesls personīgam iedrošinājumam un pateicībai Dievam.

Lasījums no Jēzu Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs (22:34-40)

Pārāk bieži mēs kļūdāmies, atdalot mīlestību. Taču patiesība ir tāda, ka mīlestība ir tāda tikai tad, ja tā apvieno trīs dimensijas: mīlestību uz Dievu, mīlestību uz sevi un mīlestību uz tuvāko. Ja jūs patiesi nemīlat Dievu, jūs riskējat mīlēt savu tuvāko un sevi pašu slikti, jo jūs uz viņiem liekat tādas cerības, kuras var piepildīt tikai Dievs (patiesībā tikai Viņš glābj! Citi ir cilvēki, un viņiem ir tiesības būt cilvēkiem ar saviem nopelniem un trūkumiem). Ja tu nemīli sevi, tu tērē savu laiku, izmantojot Dievu un citus, lai aizpildītu savu tukšumu. Ja tu nemīli citus, tas nozīmē, ka tu joprojām esi apvīts ar savu "es" un tāpēc domā, ka mīlestība ir tikai tev. Ja tu saglabā šīs trīs mīlestības kopā, tad viss mainās.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Jēzu, Tava žēlastība, kas darbojas mūsos caur Euharistijas sakramentu, dod mums prieku pateikties Tev, jo Tu esi mūžīgās dzīvības maize,

dod mums cerību, jo Tu esi cerības avots,

liek mums mīlēt, jo Tu esi miris un augšāmcēlies mūsu mīlestības dēļ.

liek mums dziedāt, jo Tu esi Tēva slavinājums.

liek mums līksmoties no prieka, jo mēs, tāpat kā Tu, varam visiem sludināt Tavu dzīvības evaņģēliju.

liek mums līksmot priekā, jo Tu esi mūsu Dievs! Amen

Mises noslēgums un vadlīnija

Kļūsim par cerības sējējiem - cerības, kas nāk no ticības Jēzum, kurš miris un augšāmcēlies par mums.