2023. g. 6. augustā – Parastā liturģiskā laikposma XVIII svētdiena

Kunga Pārveidošanās svētki

Vadlīnija: Šis ir mans mīļais Dēls, kas man loti patīk, Viņu jums būs klausīt.

Ievads: “Šodien svinam Kunga pārveidošanās svētkus. Esam aicināti uzlūkot Jēzu, Tēva mīļoto dēlu, un kontemplēt Viņa vaigu. Kopā ar Pēteri, Jāni un Jēkabu kontemplēsim Jēzu, kas ir mūsu Pestītājs.”

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, mūsu valdniek, apžēlojies par mums.

Kristu, Dieva Tēva mīļotais Dēls, apžēlojies par mums.

Kungs, Cilvēka dēls, apžēlojies par mums.

I lasījums no Daniēla grāmatas7, 9-10. 13-14

Pravietis Daniēls jau runā par Cilvēka dēlu, ka Viņš ir valdnieks, universālais Kungs.

Psalms 97

II lasījums no Svēta Apustuļa Pētera Otrās vēstules1, 16-19

Apustulis Pēteris ir Jēzus pārveidošanās Tabora kalnā patiesais aculiecinieks. Viņš raksta par to šajā lasījumā, Ieklausīsimies šajā liecībā un kontemplēsim Dieva godību!

Lasījums no Jēzu Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs 17, 1-9

Jēzus pārveidošanās atklāj mums Jēzus identitāti, tāpat kā tad, kad Jēzus saņēma kristību no Jāņa Kristītāja. Esam aicināti klausīties Viņā, Viņš ir Dieva Vārds, Viņš ir mūsu Glābējs.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Mēs Tev pateicamies, Jēzu, jo Tu esi Dieva Dēls.

Mēs Tev pateicamies, Jēzu, jo Tu mūs apgaismo ar savu gaismu.

Mēs Tev pateicamies, Jēzu, jo Tu pārveido mūsu dzīvi, tādēļ vēlamies būvēt trīs teltis – jo ir labi šeit būt! Kopā ar Tevi.

Mēs tev pateicamies, jo Tu Esi vienmēr kopā ar mums un čuksti mūsu sirdī: “Celieties un nebīstieties!”.

Mises noslēgums un vadlīnija

Dosimies mājās, nebaidīsimies, jo Jēzus ir vienmēr kopā ar mums!

2023. gada 13. augustā – Parasta liturģiska laikposma XIX svētdiena

Vadlīnija:Es klausīšos, ko Dievs Kungs runā, jo Viņš sola mieru un svētību Savai tautai un Saviem svētajiem, ja vien tie tikai atkal nekrīt neprātībā!(Ps 85, 9)

Ievads

Šīsdienas liturģija mūs aicina meklēt Dievu klusumā, ticēt un paļauties uz Viņa Gribu un Nodomu. Ja mēs būsim kopā ar Dievu, mēs uzvarēsim ienaidniekus un pārvarēsim grūtības un pārbaudījumus.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, kas sola mieru un svētību Savai tautai, apžēlojies par mums.

Kristu, kas ir mūsu palīgs un paraugs, apžēlojies par mums.

Kungs, kas mums dos Savu svētību, apžēlojies par mums.

I lasījums no Ķēniņu pirmās grāmatas19, 9a. 11-13

Šis lasījums sniedz svarīgu garīgu vēstījumu par to, kā Dievs parādās Elijas dzīvē. Viņš nav klātesošs vēja spēkā, zemestrīces postošajos spēkos vai ugunīgās izpausmēs. Dievs parādās maigā, klusā vējā. Tas mums atgādina, ka Dievs mūsu dzīvē parasti atklājas nevis sensacionālos notikumos vai lielās izpausmēs, bet gan klusuma brīžos, kad varam dzirdēt Viņa balsi un iekšēju kustību. Elija, reaģējot uz Dieva klātbūtni, pārklāj savu seju ar aitādu, kas simbolizē pazemību Dieva priekšā. Tas liecina, ka Elija apzinās savu mazvērtību Dieva varenības priekšā un ir gatavs pieņemt Viņa norādījumus. Šis fragments mudina mūs meklēt Dievu nevis skaļos notikumos un ārējā izskatā, bet gan sirds klusumā un gatavībā klausīties Viņā, kad Viņš runā ar mums.

Psalms 85

II lasījums no Svētā Apustuļa Pāvila vēstules Romiešiem 9, 1-5

Šajā fragmentā Pāvels pauž patiesu pieķeršanos un mīlestību pret judiem, neskatoties uz to, ka viņi ne visi pieņēma Kristu. Viņš ir gatavs upurēt un šķirties no Kristus viņu pestīšanas dēļ, jo atzīst viņu lielo nozīmi un mantojumu, kā arī dievišķo svētību, ko viņi ir saņēmuši.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs 14, 22-33

Šis fragments parāda, ka ticība un paļaušanās uz Jēzu var mums palīdzēt pārvarēt bailes, ar kuriem saskaramies dzīvē. Kad Pēteris staigā pa ūdeni, viņa ticība ļauj viņam apbrīnot un brīnīties par Jēzus spēku. Tomēr, kad viņš zaudē ticību un šaubas, viņš sāk grimt. Jēzus nekavējoties izstiepj roku, lai glābtu Pēteri, bet arī norāda uz viņa ticības trūkumu.

Matejs saka, ka mums ir jātic un jāpaļaujas uz Dievu visās dzīves situācijās. Kad mēs paļaujamies uz Dievu un Viņa vadību, Viņš palīdz mums pārvarēt grūtības un ciešanas. Tomēr, ja mēs šaubāmies un novirzāmies no savas ticības, mēs pakļaujam sevi riskam un negodīgi mazinām iespējas, ko Dievs mums dod. Mēs esam aicināti ticēt, paļauties un pakļauties Dieva gribai, lai pārvarētu nemieru, pārbaudījumus un rastu Viņā atbalstu un pestīšanu.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Kungs, es lūdzu, lai Tu esi klātesošs manā dzīvē. Es zinu, ka Tu neesi stiprs vējs, uguns vai zemestrīce, bet esi kluss čuksts manā sirdī. Es pateicos par Tavu žēlastību, kas nekad nebeidzas. Kungs, šaubu, kritumu un mūsu ticības atdzišanas brīžos, es aicinu Tevi būt kopā ar mani. Es zinu, ka Tu vienmēr esi blakus, runājot ar maiguma un atbalsta vārdiem. Es pateicos par Tavu žēlsirdību, kas mani neatstāj pat vājākajos un neaizsargātākajos brīžos. Palīdzi vienmēr vērsties pie Tevis mūsu vajadzībās un grūtībās, lai sadzirdētu Tavu kluso čukstu.

Mises noslēgums un vadlīnija

Esiet žēlsirdīgi pret visiem cilvēkiem tāpat kā Dievs ir žēlsirdīgs pret mums!

2023. gada 15. augustā

Vissvētākās Jaunavas Marijas uzņemšana debesīs, svētki

Vadlīnija:Karaliene stāv pie Tavas labās rokas

Ievads: Šodien svinam Vissvētākās Jaunavas Marijas uzņemšanas debesīs svētkus. Marija, Dieva Māte, Kristus Māte, ir kopā ar Jēzu. Marija ir Baznīcas māte. Kontemplēsim Marijas godību, jo Viņa ir bez grēka ieņemta, Viņa ir Vissvētākā starp visām sievietēm.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, kas esi augšāmcēlies no miroņiem, apžēlojies par mums.

Kristu, mūsu vara un spēks, apžēlojies par mums.

Kungs, mūsu Pestītāj, apžēlojies par mums.

I lasījums no Svētā Apustuļa Jāņa Atklāsmes grāmatas11. 19a; 12, 1. 3-6a. 10 ab )

Jānis mums atklāj, ka Marija ir derības šķirsts, Viņa ir saulē tērptā sieviete. Viņa uzvar ļaunumu.

Psalms 45

II lasījums no Svētā Apustuļa Pāvila Pirmās vēstules Korintiešiem 15, 20-27

Augšāmcēlušais Kristus ir pirmais no miroņiem. Arī mēs, kas sekojam Kristum, augšāmcelsimies, jo mēs Viņam ticam un Viņu mīlam. Bet Marija bija pirmā, kas ticēja un sekoja Kristum. Tādēļ šodien Viņa ir uzņemtā debesīs!

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Lūkass 1, 39—56

Kopā ar Mariju slavējam Dievu par visām lietām, ko Viņš Viņā ir paveicis. Viņa, Dieva Māte, vissvētākā, tagad ir uzņemta debesīs. Ar Magnificat lūgšanu -Marijas pašas vārdiem- apceram Dieva lielo mīlestību Viņā un mūsu dzīvē.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Jēzu, mēs Tev pateicamies, jo Tu dāvā savu Māti Mariju kā mūsu māti. Kopā ar Tevi kontemplēsim Marijas skaistumu, Marijas svētumu, Marijas pazemību.

Palīdzi kopa ar Mariju Tev gavilēt, Tevi slavēt, jo Tu esi mūsu Dievs, mūsu pateicība, mūsu ceļš uz debesīm. Āmen.

Mises noslēgums un vadlīnija

Būsim savās ģimenēs un kopā lūgsimies rožukroni, lai godinātu vissvētāko Mariju.

2023.gada 20. augustā – Parasta liturģiska laikposma XX svētdiena

Vadlīnija: Lai Dievs par mums apžēlojas un svētī mūs! (Ps 67, 2)

Ievads

Šīsdienas liturģija mūs aicina sadraudzēties ar Dievu, mūsu Tēvu, paļauties uz Viņa Gribu ciešanās un slimībās un neatlaidīgi lūgties. Mēs arī esam aicināti saņemt Dieva mīlestību un izplatīt to saviem tuviniekiem, lai viņi arī saņemtu apžēlošanu un atrastu pestīšanu.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, Tu esi Mīlestība un Žēlastība, apžēlojies par mums.

Kristu, Tu dziedināji slimos, apžēlojies par mums.

Kungs, Tu taisnīgi tiesā tautas, .apžēlojies par mums.

I lasījums no pravieša Isaja grāmatas 56, 1. 6-7

Pirmajā lasījumā tiek stāstīts par Kunga apsolījumu par glābšanu un Viņa patiesības atklāsmi. Dievs runā ar cilvēkiem par lielu svētību, kas sagaida tos, kas ievēro tiesu un dara to, kas ir pareizi. Dievs ir Mīlestība un Žēlastība, kas attiecas uz visām tautām un ļauj tām piedalīties Viņa svētībā un pielūgsmē. Dievs neierobežo Savu mīlestību uz vienu tautu, bet aicina visus, kas pie Viņa vēršas, lai tie varētu būt kopā ar Tēvu. Viņš apsola, ka Viņa nams būs vienotības un lūgšanu vieta visiem, kur tiks pienesti upuri ar sirsnību un atdevi.

Psalms 67 (66)

II lasījums no Sv. Pāvila vēstules Romiešiem 11, 13-15.29-32

Apustulis mums saka, ka Dieva dāvanas un aicinājums ir nemainīgs un neapstrīdams. Viņš atgādina pagāniem, ka arī viņi kādreiz bija nepaklausīgi Dievam, bet caur Viņa žēlastību un apžēlošanu viņi tika pieņemti un atbrīvoti no grēka. Tagad viņiem ir jāsaprot, ka arī viņu miesīgajiem radiniekiem ir vajadzīga Dieva žēlastība un pestīšana.

Šis fragments arī apliecina Dieva visaptverošo mīlestību un Viņa pestīšanas plānu visām tautām.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs 15, 21-28

Šis fragments parāda, ka ticībai un neatlaidībai lūgšanā ir liels spēks. Kanāniešu sieviete nepārstāja lūgties un lūgt Jēzu, neskatoties uz viņas acīmredzamo noraidījumu. Viņas ticība un pārliecība, ka Jēzus varētu dziedināt viņas meitu, atnesa vēlamo dziedināšanu. Dieva žēlastība un svētības neaprobežojas tikai ar kādu konkrētu nāciju vai tautu. Jēzus, kaut arī sūtīts pie Izraēla nama pazudušajām avīm, neatteicās palīdzēt slimai sievietei, parādot, ka viņas ticība ir pelnījusi viņas vēlmes piepildījumu. Mēs esam aicināti nekad nešaubīties par Dieva spēku un labestību. Būdami neatlaidīgi un paļaujoties uz Viņa žēlastību, mēs varam atrast dziedināšanu, palīdzību un svētības.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Mans Kungs, visvarenais Radītājs, godinām Tevi patiesi un ar trīsām sirdī. Tu esi Mīlestības un mūžīgas Žēlsirdības avots, ar kuru apskalo Savu tautu. Tava Mīlestība ir bezgalīga, tā izplatās tālu, aiz zemes malas, Tu vienmēr mūs svēti un aizsargā ar Savu uzmanību un rūpēm. Tu izstiep Savu žēlsirdīgu roku par tiem, kas apmaldījies un skumj dzīves ceļos. Ar Savu gaismu Tu apgaismo ceļu, kas ved pie patiesības, žēlastības un miera.

Mises noslēgums un vadlīnija

Savās ciešanās un pārbaudījumos atcerēsimies, ka Kungs ir vienmēr kopā ar mums. Turpināsim neatlaidīgi lūgties un paļauties uz Viņu!

2023. gada 27.augustā - Parasta liturģiska laikposma XXI svētdiena

Vadlīnija: Es Tevi pielūgšu Tavā svētajā namā, es teikšu Tavu Vārdu par Tavu žēlastību un uzticību, jo Tu esi pār Savu vārdu paaugstinājis Savus apsolījumus (Ps 138, 2)

Ievads

Šīsdienas liturģija mums atgādina, ka mūsu uzdevums ir atpazīt un pagodināt Dievu, nevis paļauties uz savu prātu un spējām. Mēs esam aicināti pielūgt Viņu un pieņemt Viņa gribu ar dziļu cieņu un pateicību.

Grēku nožēlas brīdis

Kungs, Tava godība ir liela, apžēlojies par mums.

Kristu, Dzīva Dieva Dēls, apžēlojies par mums.

Kungs, Tu uzturi manu dzīvību, apžēlojies par mums.

I lasījums no pravieša Isaja grāmatas 22, 19-23

Pirmajā lasījumā mēs redzam, ka Dievam ir vara un kontrole pār vadītāju iecelšanu un maiņu. Viņš vēršas pie tiem, kas ir paklausīgi Viņa gribai, un ieceļ tos kalpot Viņa tautai. Tas mums atgādina, cik svarīgi ir kalpot un vadīt, pamatojoties uz Dieva principiem un taisnīgumu.

Psalms 138 (137)

II lasījums no Sv. Pāvila vēstules Romiešiem 11, 33-36

Šajā fragmentā apustulis Pāvels slavē Dieva bagātību, gudrību un zināšanas. Viņš atzīst Dieva neizdibināmos ceļus un Viņa spriedumu neizprotamību. Viņš uzdod retoriskus jautājumus, lai uzsvērtu Kunga prāta neizprotamību un padomdevēju nepakļautību. Viss nāk no Dieva, caur Viņu un pie Viņa. Cik svarīgi ir atzīt un pagodināt Dievu it visā, ko darām. Viss, kas mums ir un ko sasniedzam, nāk no Viņa žēlastības un gudrības. Mums ir jāatzīst Viņa diženums un jāslavē Viņš visos mūsu dzīves apstākļos.

Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs 16, 13-20

Šis fragments parāda Pētera īpašo lomu Baznīcā, kur viņam tiks dota vara un atbildība. Viņam būs Debesu valstības atslēgas, kas simbolizē viņa svarīgo vietu Dieva pestīšanas plānā. Pateicoties Pētera ticībai un viņam piešķirtajām pilnvarām, viņš varēs saistīt un sakārtot lietas uz zemes saskaņā ar Dieva gribu. Tas ir kā atgādinājums, cik svarīga ir ticība un Jēzus Kristus kā Dieva Dēla atzīšana. Viņš apliecina, ka Baznīca balstās uz šo ticību un tai ir neatvairāma vara.

Euharistiskais dialogs pēc komūnijas

Ak, mīļais Jēzu, mūsu Pestītāj, mēs Tavā priekšā pazemīgi lūdzam,stiprini mūsu ticību un cerību, palīdzi saprast Tavus svētos ceļus. Iededz savu dievišķo gaismu mūsu sirdīs, parādi pareizo virzienu dzīvē. Ved mūs pa patiesības un mīlestības ceļu, lai mēs dzīvotu pēc Tavas gribas. Stiprini mūsu paļāvību Tev, lai mūsu sirds vienmēr atpūšas Tevī. Dāvā mums gudrību un spēku pieņemt Tavu Gribu, pat ja tā nesakrīt ar mūsu plāniem.

Mises noslēgums un vadlīnija

Atdodiet Dievam savas problēmas, pārdzīvojumus un bēdas, pilnīgi paļaujieties uz Viņa Gribu! Viņš palīdzēs jums atrast pareizo ceļu un atrisinājumu.