2023. g 2. jūlijā - Parastā liturģiskā laikposma XIII svētdiena, Psaltērija I nedēļa
Vadlīnija: Kunga žēlsirdību es dziedāšu mūžam
Ievads: Jēzus aicina katru no mums un vēlas, ka mēs sekojam Viņam, nesot mūsu krustu un dodot savu dzīvību.
Grēku nožēlas brīdis
Kungs, mūsu Radītāj, apžēlojies par mums.
Kristu, pasaules gaisma, apžēlojies par mums.
Kungs, mūsu paļāvība, apžēlojies par mums.
I lasījums no Ķēniņu otrās grāmatas 4,8-11, 14-16a
Pravietis Elisejs gāja cauri Sunemai. Viņš pravietoja, ka Gehazijas sieva pēc gada dzemdēs dēlu. Paļāvība uz Dievu dara lielus brīnumus. Arī mēs esam aicināti atjaunot mūsu ticību un paļauties uz Dievu.
Psalms 89
II lasījums no Svētā Apustuļa Pāvila Vēstules Romiešiem 6:3-4, 8-11
Kopā ar Kristu esam aicināti nomirt un dzīvot jaunu dzīvi, kristīgu dzīvi. Pavērsīsim mūsu acis uz Kristu, kas mūs atpestīja un deva mums Dieva žēlastību.
Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs 10,37-42
Sekot Kristum nozīmē atstāt visu un likt Jēzu pirmajā vietā. Kā kristīti Kristū mēs esam aicināti atjaunot savu aicinājumu, kas izriet no Kristības: uzņemties savu ikdienas krustu, dzīvot Viņa Vārdu, stipri ticēt Viņam un mīlēt Viņu no visas sirds.
Euharistiskais dialogs pēc komūnijas
Tu mani mīli par daudz, mans Kungs,
Tu visu atdevi manis dēļ.
Jēzu, Jēzu, un tagad Tu man lūdz,
lai mana sirds,
Nepazītu nevienu, kā vien Tevi!
Pirms zvaigžņu gaisma atspīdēja,
Tu mani savā sirdī veidoji.
Jēzu, Jēzu, un tagad Tu man lūdz,
pirms zvaigžņu gaisma spīd,
kāpt arvien augstāk, ejot mīlas ceļu. Dieva kalps G. Džakvinta
Mises noslēgums un vadlīnija
Ikdienas dzīvē sekosim Kristum ar mīlestību.
2023. g 3. jūlijā - Sv. Apustulis Toms, svētki
Vadlīnija: Mans Kungs un mans Dievs!
Ievads: Svētais Toms ir viens no divpadsmit Jēzus izvēlētajiem apustuļiem. Tradīcija vēsta, ka vēlāk apustulis Toms, sludinādams Kristus mācību, aiziet līdz pat Indijai. Viņš mirst mocekļa nāvē, apliecinot savu ticību un mīlestību uz Jēzu. Šīs dienas liturģija mūs aicina ņemt savu krustu un sekot Kristum.
Grēku nožēlas brīdis
Kungs, Visspēcīgais Dievs, apžēlojies par mums.
Kristu, Baznīcas pamats, apžēlojies par mums.
Kungs, Dzīvības devējs, apžēlojies par mums.
I lasījums no Sveta Pāvila vēstules Efeziešiem 2, 19-22
Svētā Gara darbība ne tikai izmaina mūsu iekšējo stāvokli, bet arī ieved mūs īpašajās attiecībās ar citiem cilvēkiem. Šajā fragmentā Pāvels apraksta jauno cilvēku kopienu, Kristiešu Baznīcu kā templi, kuras pamatā ir Apustuļu ticība, bet Pats Kristus – stūrakmens, uz kura turas visa ēka.
Psalms 117
Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Jānis 20, 24-29
Šajā fragmentā redzam augšāmcēlušos Kristu, kas parādījās apustuļiem. Toms, kas nebija pirmajā reizē, kad Jēzus parādījās apustuļiem, sacīja, ka viņam ir vajadzīgs redzēt Jēzus sānu un brūces. Jēzus parādījās otro reizi, kad arī Toms bija klāt. Jēzus atļāva Tomam ielikt savu pirkstu viņa sāna un apskatīja Jēzus rokas. Jēzus sacīja – neesi neticīgs, bet ticīgs.
Euharistiskais dialogs pēc komūnijas
Mans Kungs un mans Dievs! Šiem Sv. Toma vārdiem jāskan šodien mūsu sirdīs.
Mans Kungs un mans Dievs, es ticu, ka Tu esi mans Dievs.
Mans Kungs un mans Dievs, es ticu, ka Tu esi nomiris un augšāmcēlies manis dēļ.
Mans Kungs un mans Dievs, Tu esi klāt Euharistijā.
Mans Kungs un mans Dievs, neatstāj mani, dod mums spēku Tev sekot un sludināt.
Mises noslēgums un vadlīnija
Sludināsim “svētīgi tie, kas neredz, bet tic!”
2023. gada 9.jūlijs -Parastā liturģiskā laika 14.svētdiena, Psaltērija II nedēļa
Vadlīnija: Mēs pieminam Tavu žēlastību, ak, Dievs, Tavā svētajā namā, kā Tavs Vārds, Dievs, tāpat arī Tava slava sniedzas līdz pasaules galiem. Tava labā roka ir svētības pilna. (Ps 48, 10-11)
Ievads:
Šodienas liturģijā Kungs mudina ikvienu no mums dzīvē ar prieku izdzīvot savu kristīgo ticību, saglabāt kristieša identitāti, lai saņemtu mūžīgo atalgojumu Debesīs.
Grēku nožēlas brīdis
Kungs, Labais Gans, apžēlojies par mums.
Kristu, uzticīgo Dārgums, apžēlojies par mums.
Kungs, mūsu Ceļš un Dzīve, apžēlojies par mums.
I lasījums no pravieša Zaharija grāmatas 9, 9-10
Šeit pravietis stāsta par Jēzus Kristus iebraukšanu uz ēzeļa Jeruzalemē un to, ka jūdu tauta Viņu pasludināja par ķēniņu. Šo notikumu svinam Pūpolsvētdienā. Ēzeli tajos laikos uzskatīja par mierīgu dzīvnieku, bet zirgs bija cīņas dzīvnieks. Un valdnieki izvēlējās ēzeli, kad viņi nevēlējās karus. Tāpēc Jēzus izvēlējās šo dzīvnieku. Pravietis Kristu pasniedz kā miermīlīgu, lēnprātīgu valdnieku, kurš valdīs nevis ar ieroču spēku, bet ar Tā Kunga Garu.
Psalms 145 (144)
II lasījums no Sv. Pāvila vēstules Romiešiem 8, 9.11-13
Šeit apustulis saka: ja mums ir atvērta sirds pret Dievu un Viņš tur mājo, tad mēs nebūsim atkarīgi no zemes labumiem. Un, ja kāds savā dzīvē nepieņem Kristus mācību, viņš nav cienīgs saukties par kristieti. Jo kristietis ir Kristus cilvēks. Turklāt, ja mēs izpildām Tēva gribu un nodrošināsim savu ķermeni Svētā Gara mājoklim, kas it kā kļūst par Viņa templi, tad Dievs pēc nāves Gara dēļ atjaunos mūsu iznīcināto ķermeni. Tad apustulis aicina nevis kalpot miesas kārībām un vēlmēm, bet vadīt tās ar Gara palīdzību, kuru ielaižam savā sirdī un tādējādi iegūstam mūžīgu svētlaimi Debesīs.
Lasījums no Jēzu Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs 11, 25-30
Šajā fragmentā Jēzus pirmo reizi uzrunā Dievu, saucot Viņu par Tēvu, atzīstas Viņa slavēšanā par to, ka Viņš atklāja Debesu valstības patiesības nevis lepniem, bet pazemīgiem cilvēkiem. Un tā bija Tēva labā griba. Turklāt Kristus skaidri parāda, ka Viņš ir ne tikai Mesija, bet arī Dieva Dēls un Dievs. Un ka Viņš atklās noslēpumus un patiesības tiem, kas Viņu mīl. Jēzus aicina ar pazemību un lēnprātību pieņemt Viņu savā sirdī. Pat ja dzīvē notiek kaut kas cilvēciski nepanesams, tad, uzticoties un uzticot to Kristum, ar laiku tas viss kļūst patīkams un piepildāms, pateicoties neizsīkstošai mīlestībai pret Viņu.
Euharistiskais dialogs pēc komūnijas
Kungs, paldies Tev par visu, ko Tu dari manā labā. Paldies, ka pieņemot Tevi savā sirdī, es katru reizi kļūstu stiprāks kārdinājumu priekšā.
Mises noslēgums un vadlīnija
Atvērsim savas sirdis Svētajam Garam, lai mūsu miesa kļūtu par Viņa templi. Mēs apņemamies rūpēties par miesas tīrību, lai Svētais Gars tur mājotu pēc iespējas ilgāk un caur mums ar saviem darbiem pagodinātu Debesu Tēvu.
2023. gada 16.jūlijs
Parastā liturģiskā laika 15. svētdiena, Psaltērija III nedēļa
Vadlīnija: Priecājieties Kungā un līksmojieties jūs, taisnīgie, un gavilējiet visi, kas esat sirdī krietni! (Psalms 31:11)
Ievads:
Šodienas lasījumi mums liek pārdomāt par Dieva vārdā spēku un nozīmi mūsos. Par to, vai lasīto vārdu izprotam un par to domājam.
Grēku nožēlas brīdis
Kungs, vienmēr pacietīgais, apžēlojies par mums.
Kristu, vienmēr palīdzošais, apžēlojies par mums.
Kungs, vienmēr klātesošais, apžēlojies par mums.
I lasījums no pravieša Isaja grāmatas 55, 10-11
Pirmais lasījums mums atgādina skaistu salīdzinājumu lietum ar Dieva vārdu. Un cik ļoti lietus atveldzē un padara auglīgu zemi, tik ļoti cilvēku var mainīt Dieva vārds.
Psalms 65 (64)
II lasījums no svēta apustuļa Pāvila vēstules Romiešiem 8, 18-23
Otrais lasījums mums atklāj cik skaista ir debesu valstība, kas mums pienākas kā Dieva bērniem.
Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs 13, 1-23
Evaņģēlijā lasām skaisto līdzību, ko Jēzus stāsta par sējēju un viņa sēklām. Un šī līdzība ir tik ļoti aktuāla mūsdienās. Jo ir tie, kuriem kauns no baznīcas ir tie, kuri nosoda, ir tie, kuri pakļaujas apkārtējo spiedām un pazūd no baznīcas. Bet ir tie, kuri ir laba augsne, klausās, dzird, saprot un : “nes augļus – cits simtkārtīgus, cits sešdesmitkārtīgus un cits trīsdesmitkārtīgus.”
Euharistiskais dialogs pēc komūnijas
Paldies par Tavu mīlestību, Kungs. Paldies par mieru. Paldies, ka Tev vienīgajam varu pilnīgi uzticēties. Mīļais Dievs, piedod manu nespēku, piedod manu nogurumu un čīkstēšanu. Dāvā man savu prieku, dāvā man spēju redzēt visu kā Tu esi radījis – Ļoti Labi. Dāvā man spēku piedot.
Mises noslēgums un vadlīnija
Atvērsim ausis, acis un sirdis un lasīsim Dieva vārdu biežāk un būsim laba augsne un nesīsim augļus.
2023. gada 23.jūlijs
Parastā liturģiskā laika 16.svētdiena, Psaltērija IV nedēļa
Vadlīnija: Pie Tevis es paceļu savu dvēseli, ak Kungs, mans Dievs. (Psalms 24,1)
Ievads:
Šodienas liturģija mums parāda, cik ļoti svarīga ir lūgšana un grēksūdze, lai varētu stiprināties un būt auglīgas Dieva sēklas.
Grēku nožēlas brīdis
Kungs, Tu esi Tēvs, kurš mīl, apžēlojies par mums.
Kristu, Tu esi spēks, kurš iedvesmo, apžēlojies par mums.
Kungs, Tu esi miers, kurš iepriecina, apžēlojies par mums.
I lasījums no Gudrības grāmatas 12, 13. 16-19
Pirmais lasījums parāda cik Kungs ir labs: “Tu, varenais Valdniek, tiesā ar lēnību un vadi mūs ar lielu mīlestību”. Un mūs mīlēdams tik ļoti, Dievs vienmēr mūs pieņem pie sevi un piedod mums: “Un saviem bērniem Tu dāvāji labu cerību, jo Tu dod iespēju nožēlot grēkus”
Psalms 86 (85)
II lasījums no svēta apustuļa Pāvila vēstules Romiešiem 8, 26-27
Otrais lasījums mums atgādina, cik svarīgi lūgt Svēto Garu, ka Svētais Gars mums palīdzēs arī kad paši nezinām, ko mums vajadzētu lūgt.
Lasījums no Jēzu Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs 13, 24-43
Evaņģēlijā Jēzus dalās ar dažādām līdzībām, pēc tam mācekļiem pastāstot skaidrojumu, ka “Tas, kas sēj labo sēklu, ir Cilvēka Dēls, bet tīrums ir pasaule. Labā sēkla ir Valstības bērni, bet nezāle ir Ļaunā bērni. Ienaidnieks, kas iesēja nezāli, ir Sātans. Pļauja ir pasaules gals, bet pļāvēji ir eņģeļi. Kā nezāli savāc un sadedzina ugunī, tā tas notiks arī pasaules beigās”.
Euharistiskais dialogs pēc komūnijas
Mīļais Dievs, paldies, ka tik īpašs es pasaulē esmu radīts. Paldies par visu ko man dod un ka esi blakus ik uz soļa. Paldies, ka sargā mani no briesmām, sargā mani no dusmām un cel, kad esmu nespēkā kritis. Mīļais Dievs, palīdzi man augt ticībā, lai varu citiem būt par gaismu drūmajā pasaulē.
Mises noslēgums un vadlīnija
Būsim auglīgas Dieva sēklas pasaulīgajā pasaulē.
2023. gada 30. jūlijs
Parastā liturģiskā laikposma XVII svētdiena, Psaltērija I nedēļa
Vadlīnija: Dievs mūs nozīmēja kļūt līdzīgiem sava Dēla attēlam.
Ievads: Meklēsim Dieva valstību ar visu sirdi, un katru dienu izpildīsim Dieva gribu, lai iegūtu mūžīgo dzīvi.
Grēku nožēlas brīdis
Kungs, mūsu sargātājs, apžēlojies par mums.
Kristu, dzīvā Dieva Vārds, apžēlojies par mums.
Kungs, mūsu mīlestība, apžēlojies par mums.
I lasījums no Ķēniņu pirmās grāmatas 3, 5.7-12
Ķēniņš Zālamans lūdza Dievu, lai dāvā viņam gudrību, lai viņš varētu vadīt Izraēļa tautu ar gudrību. Dievs uzklausīja Zālamana lūgšanu. Mācīsimies kļūt uzticīgi Dievam lūgšanā.
Psalms 119 (118)
II lasījums no Svētā Apustuļa Pāvila vēstules Romiešiem 8, 28-30
Sv. Pāvils atgādina mums, ka mēs esam Dieva aicināti dzīvot Viņa mīlestībā, jo mēs esam radīti pēc Dieva attēla. Paliksim uzticīgi Dievā.
Lasījums no Jēzus Kristus Evaņģēlija, ko uzrakstījis svētais Matejs 13, 44-52
Jēzus ar līdzību izskaidro apustuļiem, kas ir Dieva valstība. Mums jābūt līdzīgiem sievietei, kas meklē pazudušo pērli, vai cilvēkam, kas pārdod visu savu īpašumu un nopērk lauku, vai zvejniekiem, kas, izvilkuši zivis krastā, apsēžas, labās zivis savāc grozos, bet sliktās izmet. Mēs esam aicināti vienmēr meklēt Dievu, mūsu dārgo pērli, dzīvot saskaņā ar Viņa mācību, lai iegūtu mūžīgo dzīvību, iet svētuma ceļu.
Euharistiskais dialogs pēc komūnijas
Dieva valstība ir šeit, mūsu vidū,
Dieva valstība nāk pazemībā.
Svētīgs tas, kas to uzņem vienkāršībā.
Kāda ir Kunga valstība?
Tā ir kā sinepju graudiņš;
cilvēks to sēj savā laukā.
un tagad tā ir devusi augļus.
Kāda ir Kunga valstība?
Tā ir līdzīga mazam raugam;
tā bija paslēpta trijos kublos miltu,
lai visa mīkla raudzētos.
Dieva valstība ir šeit, mūsu vidū,
Mūsu sirdi, priecāsimies un līksmosimies. Āmen
Mises noslēgums un vadlīnija
Sludināsim Dieva valstību ar pazemīgu sirdi.